Binaural Beats - Święty Graal Samodoskonalenia

Ten artykuł ma na celu dać Ci wgląd w stosunkowo nową technologię Binaural Beats. Binaural Beats to specyficzne częstotliwości, które mogą doprowadzić Cię do najgłębszego stanu medytacji w ciągu kilku minut przy użyciu najnowszych innowacji w technologii dźwięku. Wykorzystują one specjalną technikę mieszania dźwięku, która ma na celu zmianę aktywności fal mózgowych słuchacza. Siedząc lub leżąc w cichym otoczeniu i nosząc słuchawki, te bity mogą być wykorzystane do tworzenia wzorców fal mózgowych Alpha, Theta i Delta.

Kiedy wzorce fal mózgowych zmieniają się, udokumentowano, że istnieje również zmiana reakcji chemicznych w organizmie, które mogą mieć głęboki wpływ na całą strukturę fizyczną.

wpływ_muzyki_na_twoj_mózg

W efekcie, te bity mają taki sam wpływ i korzyści z głębokiego stanu medytacyjnego podobne do hipnologicznego transu lub transcendentalnej medytacji. Teraz bardzo niewiele osób może wejść w tak głębokie stany hipnozy i transcendentalnej medytacji. Tak więc bezpośrednie korzyści z używania binaural beats są oczywiste. Dodatkową zaletą korzystania z takiej technologii jest to, że stany, które ona tworzy, pozwalają nam uzyskać dostęp do podświadomych części umysłu. Obudzić te części, które są podprogowe i tuż poniżej świadomego progu. 

Binaural beats mogą być używane z wielu innych narzędzi samodoskonalenia (takich jak nagrania podprogowe, afirmacje lub wizualizacje, itp.) w celu znacznego zwiększenia swojego rozwoju osobistego, ponieważ tworzą one głębokie stany relaksu i mogą przenieść cię w stan Alpha lub Theta. Dlatego mogą być one używane jako pomoc w zmianie przekonań, uzdrowić problemy emocjonalne lub stworzyć zmiany w zachowaniu.

Mogą być nawet używane do szybkiego zwiększenia energii. Uważa się, że za pomocą binaural beats można:

1. Tworzyć głębokie stany medytacyjne.
2. Zwiększyć swoją inteligencję i kreatywność.
3. Spowolnić proces starzenia.
4. Tworzyć niezwykłe zmiany emocjonalne na bardzo głębokim poziomie.
5. Wyeliminować stres i niepokój.


“Muzyka jest winem, które wypełnia kielich ciszy” Robert Fripp

Pięknem binaural beats jest to, że mogą być wykorzystane do wywołania tych stanów i tworzenia tych zmian bez wysiłku ze strony słuchacza. Po prostu zakładasz słuchawki i pozwalasz technologii dźwiękowej zrobić resztę. Odkrycie technologii obuusznej jest w większości akredytowane przez dr Geralda Ostera. Oster po raz pierwszy opublikował badania na temat binaural beats w 1973 roku w Scientific American po tym, jak przeprowadził szeroko zakrojone badania.

Jednak nie było to jeszcze tak dobrze znane, obuuszne bity, gdzie w rzeczywistości po raz pierwszy odkryte zostały  już w 1839 roku przez profesora nadzwyczajnego Heinricha Wilhelm Dove’a , na Uniwersytecie w Berlinie. Dove przypadkowo odkrył, że gdy dwa podobne dźwięki, które są tylko nieznacznie przesunięte w częstotliwości, są podawane oddzielnie do lewego i prawego ucha, powodują pulsację lub efekt typu beat w mózgu.

Zasadniczo, to dr Oster, który odkrył pełne korzyści z korzystania z tej nowej technologii, kiedy odkrył skutki, że Dźwięki Binauralne mają wpływ na umysł i ciało.
Istnieje wielu producentów technologii binaural beat konkurencyjnych na dzisiejszym rynku.
Możliwe jest tworzenie własnych nagrań za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Jednak dogłębna wiedza na temat wzorców fal mózgowych i ich wpływu na umysł i ciało jest wskazana, zanim kiedykolwiek spróbujesz stworzyć własne. Istnieje wiele wątków na forum w internecie, które twierdzą, że binaural beats miały negatywny lub nawet szkodliwy wpływ na niektórych słuchaczy.

Z tego powodu uważam, że bezpieczniej jest trzymać się wypróbowanych i przetestowanych wcześniej wykonanych nagrań, które są dostępne za rozsądną opłatą. Można zakupić oddzielne nagrania i wywołać prawie każdy stan emocjonalny lub można nawet zapisać się do specjalnego programu binaural beat e celu samodoskonalania, który trwa kilka lat.

“Muzyka jest pośrednikiem między życiem duchowym a zmysłowym “ –Ludwig van Beethoven

Ja, osobiście  nie doświadczyłem żadnych szkodliwych skutków ze względu na stosowanie binaural beats. Jednak, jeśli używasz binaural beats dla celów rozwoju osobistego, to ich stosowanie może być niewygodne. Wszystkie moje doświadczenia były bardzo pozytywne, choć nie zawsze przyjemne. Pozwólcie, że wyjaśnię.

Maszyny EEG były używane w przeszłości do monitorowania aktywności mózgu osób medytujących przez całe życie. Będąc w stanie głębokiej medytacji, owi medytacyjni eksperci, wyświetlali stany: alfa, theta i delta jako wzorce fal mózgowych. Są to stany, które tworzą binaural beats. 

Prezent Obraz Na Płótnie (wymiary 50cmx70cm)

Wzorce fal alfa w mózgu występują w stanie zrelaksowanym i w tym czasie jesteśmy bardzo podatni na sugestie. 
Jest to stan, w który można wprowadzić umysł  podczas hipnozy. Fale mózgowe Theta pozwalają na pochłanianie ogromnych ilości informacji, podczas gdy fale mózgowe Delta są najbardziej widoczne, gdy wchodzisz w stan głębokiego, ale bezsennego snu. Stan Delta nie jest głównym celem tych praktyk, jak w medytacji transcendentalnej. Chociaż dla wielu wchodzących w stan delta, podczas gdy w pełni świadomy umysł może być bardzo zrelaksowany, dla większości jednak nie jest, ponieważ to podczas takiej aktywności w mózgu następuje zmiana wewnętrzna.

Wprowadzając słuchacza w ten niezwykle głęboki stan medytacji, technologia obuuszna może aktywować poważne pozytywne zmiany w twoim emocjonalnym, psychicznym i fizycznym wizerunku. Może to być głęboko zmieniające życie doświadczenie. Znajdziesz zachowane wspomnienia z przeszłości, a także rozwiązania z wewnątrz, w jaki sposób kierować swoim mózgiem w procesie restrukturyzacji jego sieci neuronowej, także podnieść swój “poziom komfortu” do nowego wysokiego. Po kilku sesjach słuchania, odnajdziesz siebie mniej zestresowanego,  niż wcześniej. Także reakcje na sytuacje zewnętrzne, będą inne niż w przeszłości. Technologia Binarnych Uderzeń, dosłownie eliminuje negatywne wzorce emocjonalne, psychiczne i fizyczne. Dyskomfort, o którym mówiłem wcześniej, wynika z restrukturyzacji sieci neuronowej mózgu, ponieważ stare pochowane niewygodne wspomnienia są wyzwalane w mózgu, zanim połączenie reakcji emocjonalnej zostanie wymazane. Nadal pozostaje w twojej pamięci dane wydarzenie, ale nie masz już do niego żadnego emocjonalnego przywiązania. Nie martw się, z jakiegoś powodu, to nie wpływa na pozytywne wspomnienia! Może to być spowodowane naturalnym stanem umysłu i ciała, ponieważ ten system umysłu / ciała zawsze szuka równowagi i harmonii, co prowadzi do uczucia radości i szczęścia.

Obecnie prowadzone są badania w celu ustalenia, czy te nagrania mogą rzeczywiście przekierować mózg do sformatowania kodowania DNA. Jeśli jest to realne, to możliwości są prawie nieograniczone: zmniejszenie choroby, zaburzenia genetyczne, odwrócenie starzenia się, itp. Można uzyskać nagrania w celu zwiększenia energii, medytacji, lub wywołania twórczych obszarów mózgu, przywołać głęboki sen, Równowagę i Uzdrowić Czakry, a nawet takie, które działają jak cyfrowy lek!

Wszystkie te zmiany zachodzą bez wysiłku i łatwo. Wszystko, czego potrzebujesz, to słuchawki stereofoniczne i wygodne krzesło. Nagranie zrobi resztę.