Już w XI wieku benedyktyński mnich o imieniu Guido d’Arezzo wprowadził skalę muzyczną, którą obecnie znamy jako częstotliwości Solfeggio – choć niektórzy twierdzą, że są nawet starsze.

Mnisi użyli tych sześciu oryginalnych nut Solfeggio – 396 Hz, 417 Hz, 528 Hz, 639 Hz, 741 Hz i 852 Hz – w swoich chorałach gregoriańskich. Starożytna przestrzeń, w której śpiewali mnisi, została zbudowana z unikalną akustyką, aby rezonować częstotliwości solfeżu w wyższą głośność. Najbardziej znane pieśni gregoriańskie to Tantum ergo Sacramentum, Ave Maria i Missa di angelis.

 

„Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. – Platon

W XVI wieku skala została utracona, chociaż dokładna przyczyna nie jest znana.

Niektórzy twierdzą, że Solfeggio został po prostu porzucony dla nowej skali muzycznej, inni twierdzą, że zniknął wśród politycznego i religijnego zamieszania średniowiecza w Europie Zachodniej, a są nawet tacy, którzy wysuwają więcej, no cóż, teorii spiskowych, począwszy od biblijnych tajemnic do fabuł przez kościół rzymskokatolicki jest mnóstwo, ale nie będziemy się tutaj tym zajmować.

Bez względu na przyczynę, sześciotonowe Solfeggio, znane również jako „Just Intonation”, zostało zastąpione „Dwunastotonowym Równym Temperamentem”, którego używamy do dziś.

Dlaczego starożytna skala jest ważna

Częstotliwości Solfeggio są matematycznie zgodne z wzorami naszego wszechświata i jak wyjaśnimy poniżej, wykazano, że mają znaczące zdolności lecznicze.

„Gdybyś tylko znał wspaniałość 3, 6 i 9, miałbyś klucz do wszechświata”. – Nikola Tesla

Wyobraź sobie 2 płaszczyzny istnienia, Częstotliwość jest wibracją na najniższej płaszczyźnie, a Ciało na najwyższej płaszczyźnie (chociaż płaszczyzn istnienia jest o wiele więcej), Częstotliwość, którą słyszymy, zaczyna się manifestować jako wzory geometryczne (Kymatics), a następnie wzory geometryczne stają się naszymi atomami, cząsteczkami, komórkami, organami i samym ciałem. Oznacza to, że częstotliwość, którą słyszymy, może wpływać na procesy różnych narządów w naszym ciele.

Od naprawy emocjonalnej traumy i otwarcia naszej świadomości po 

pogłębienie naszych relacji, a nawet zmianę samego DNA, ta starożytna skala ma daleko idący potencjał.

Dobra wiadomość jest taka, że częstotliwości Solfeggio nie są już stracone. W latach siedemdziesiątych XX wieku pewien dr. Joseph Puleo został zainspirowany do zastosowania matematyki pitagorejskiej do zbadania Księgi Liczb w Biblii Starego Testamentu. W rozdziale 7, wersety od 12 do 83, odkrył pewien wzór.

Tak się złożyło, że ten wzór zbiegł się z oryginalnymi sześcioma nutami Solfeggio. Puleo opublikował swoją pracę w książce Healing Codes for the Biological Apocalypse, we współpracy z dr. Leonardem Horowitzem.

Oryginalne dźwięki Solfeggio:

396 Hz (UT): zamienianie żalu w radość, wyzwalanie poczucia winy i strachu

Pierwsza lub najniższa częstotliwość, 396 Hz, jest powiązana z tonem „ Do”. Ta częstotliwość jest ważna ze względu na jej zdolność do łagodzenia i usuwania poczucia winy i strachu, które nagromadziliśmy przez całe nasze życie.

Te negatywne emocje często powstrzymują nas przed osiągnięciem naszych celów, więc oczyszczenie ich z naszego świadomego i podświadomego umysłu umożliwia nam dokonanie nowych postępów zarówno w świecie materialnym, jak i duchowym. Przy 396 Hz spędzamy mniej czasu dręczeni żalem i zmartwieniami – a więcej, doświadczając radości i nieskończonych możliwości życia.

417 Hz (RE): cofanie sytuacji i ułatwianie zmian

Następna częstotliwość na skali, 417 Hz, jest związana z tonem „Re”. To częstotliwość zmian i odnowy. Tak jak poczucie winy i strach mogą być przeszkodą na drodze do wzrostu, tak samo mogą być traumatyczne doświadczenia, które mieliśmy w życiu, które pozostają pod wrażeniem lub obciążają naszą świadomość. 

Podobnie jak fale myjące plażę, częstotliwość 417 Hz oczyszcza z gruzów negatywnych wspomnień i wpływów z naszego umysłu i duszy, pomagając nam zmienić naszą perspektywę i spojrzeć na teraźniejszość i przyszłość świeżymi oczami i świeżym duchem.

528 Hz (MI): Transformacja, cuda i naprawa DNA

Kontynuując drogę w górę skali, dochodzimy do 528 Hz, który jest również znany jako „Mi”. Mówi się, że Mi pochodzi od łacińskiego słowa Mira gestorum, czyli „cud”. Co pasuje do tej notatki, która przynosi coś, co można nazwać cudowną przemianą, nie tylko w naszej świadomości – ale w samym DNA.

W naprawie DNA wykorzystuje się częstotliwość 528 Hz, która zapewnia zwiększoną energię, przejrzystość oraz spokój ducha i ducha, a także zwiększoną kreatywność. Efekty 528 Hz przyniosły mu również nazwę „częstotliwości miłości”.

639 Hz (FA): ponowne łączenie i równoważenie relacji

Czwarta częstotliwość na skali to 639 Hz lub „Fa”. To ton więzi i relacji, tworzący pokój i harmonię w naszych relacjach z ludźmi wokół nas. Niezależnie od tego, czy jesteśmy przyjaciółmi, rodziną czy nieznajomymi, może złagodzić wszelkie skalistości lub urazy między nami a naszymi bliskimi.

Fa to częstotliwość społeczna, rozumienia, współczucia, tolerancji i wzajemnego szacunku.

741 Hz (SOL): Rozwiązywanie problemów, wyrażenia i rozwiązania

Przy piątej częstotliwości dochodzimy do 741 Hz, znanego również jako „Sol”. To ton rozwiązywania problemów, bardziej szczegółowych problemów związanych z naszą zdolnością do swobodnego i otwartego wyrażania siebie.

741 Hz uwalnia nas od ograniczeń emocjonalnych, ale także usuwa toksyny i promieniowanie elektromagnetyczne z naszych komórek. Promuje zdrowsze i stabilniejsze życie, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

852 Hz (LA): Przebudzenie intuicji, powrót do porządku duchowego

W miarę jak wspinaliśmy się po skali od najniższych do najwyższych częstotliwości, mamy do czynienia z wyższymi płaszczyznami świadomości. 852 Hz lub “ La ”, ostatnia z oryginalnych częstotliwości Solfeggio, pozwala nam połączyć się z wyższą mocą, zawsze obecnym duchem wszechświata i daje nam wgląd w duchowy porządek, jednocześnie wprowadzając nas w harmonię naszym wyższym ja.

 „Muzyka wytwarza„ rodzaj przyjemności, bez której ludzka natura nie może się obejść. ” – Konfucjusz

Dodatkowe dźwięki Solfeggio:

Podczas gdy starożytne częstotliwości Solfeggio, wyszczególnione powyżej, są najbardziej godne uwagi i trwałe, ponieważ były używane przez setki, jeśli nie tysiące lat, dr Leonard Horowitz zastosował te same wzorce, co przy odzyskiwaniu oryginalnych sześciu tonów, aby odsłonić jeszcze trzy częstotliwości.

174 Hz Naturalny Środek Znieczulający

Najniższy ton, 174 Hz, wpływa również na nas na najniższym poziomie, a mianowicie na naszym fizycznym ciele i energii. To naturalny środek znieczulający, łagodzący ból zarówno fizycznie, jak i energetycznie, jednocześnie zapewniający naszym narządom wewnętrznym większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

285 Hz Szybkie leczenie i regeneracja tkanki

Następna częstotliwość, 285 Hz, idzie jeszcze dalej w leczeniu ciała, lecząc naszą skórę i tkankę mięśniową, usuwając oparzenia, skaleczenia i inne uszkodzenia. Poprawia nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, odmładzając ciało, umysł i poziom energii.

963 Hz Łącznik z Doskonałością Wszechświata

Ponownie widzimy, że wyższe częstotliwości wpływają na wyższe płaszczyzny, ponieważ dochodzimy do 963 Hz, co oznacza nas jeszcze o krok dalej niż 852 Hz. Ta nuta łączy nas z doskonałością wszechświata, pozwalając nam wykorzystać Jedność, która przenika wszystko, co jest i będzie.

Jak częstotliwości Solfeggio mogą ci pomóc:

Nasz wszechświat, od słońca przez gwiazdy po urządzenie, na którym to czytasz, składa się z energii i wibracji. A czym jest częstotliwość muzyczna? To kolejna forma wibracji.

Wiemy, że muzyka wpływa na umysł i ciało. Rzeczywiście, dlatego muzyka zawsze była fundamentalną częścią ludzkiego życia. Od wczesnej gry na perkusji po złożone kompozycje orkiestrowe muzyka rezonuje z życiem.

To nie przypadek, że pewne dostrojenie, określone częstotliwości mają określone skutki. W końcu, dlaczego ci benedyktyni z XI wieku dostroili swoje pieśni, które w istocie były ich modlitwami do siły wyższej, do Solfeggio?

Te częstotliwości mają moc, aby zmienić twoje życie, złagodzić twoje emocjonalne i fizyczne dolegliwości oraz połączyć cię z wszechświatem. To tak proste, jak słuchanie muzyki.

Jak widzieliście powyżej, jesteśmy stworzeni z wibracji (jak mówi fizyka kwantowa), przy obecnej wiedzy, jaką posiada nauka, nie rozumiemy wpływu określonych częstotliwości na ludzkie ciało, ponieważ nauka w kosmicznym czasie pojawiła się właśnie sekundę temu, ale jeśli przyjrzymy się starożytnym tradycjom, które istnieją na tej planecie od bardzo dawna i przetrwały wiele lat, możemy znaleźć te same wzorce na całym świecie, od śpiewów tybetańskich mnichów po hinduskie mantry i pieśni gregoriańskie, a nawet syberyjskich szamanów wszyscy używali muzyki i częstotliwości jako narzędzi do uzdrawiania, równoważenia i zabierania ciała i umysłu w różnego rodzaju podróże.

Teraz nadszedł twój czas, aby być współczesnym szamanem lub mnichem, być swoim przywódcą i leczyć, balansować i samemu wyruszyć w te podróże!

Życzę Tobie spełnienia się w obecnej rzeczywistości!

Kup już dziś nasz album częstotliwości Solfeggio, zawierający wszystkie 9 częstotliwości.

Każdy utwór trwa 1 godzinę !! Tak, to 9 godzin medytacji uzdrawiającej muzyki dla twoich podróży!

 

Dołącz teraz do naszej społeczności, społeczności na Facebooku lub społeczności na Instagramie

 

 P.S – Możesz połączyć sprzęt do jogi, muzykę do medytacji lub narzędzia do medytacji, aby wzmocnić i zyskać więcej na swojej praktyce jogi i medytacji.