Czym są dźwięki binauralne, jak działają i w czym mogą Ci pomóc

Binaural beats (dźwięki binauralne) zostały odkryte w 1839 roku przez Heinricha Wilhelma Dove. Jednak Dove nie zdawał sobie sprawy z pełnego potencjału tej technologii, zauważył jedynie, że są one naprawdę bardzo skuteczne. Było to kolejne 134 lata przed tym, kiedy Gerald Oster napisał artykuł o nazwie “Auditory Beats in the Brain”, który został opublikowany w Scientific American w 1973 roku.

Zaproponowano w nim, że bicie obuuszne występuje w mózgu, jeśli zastosujesz nieco inną częstotliwość sinusoidalnych fal niezależnie, ale jednocześnie do każdego ucha. Ten efekt rytmu jest tworzony przez sam mózg i jest w dużej mierze ze względu na strukturę okablowania wewnętrznego mózgu. Te obuuszne uderzenia są słyszalne jak odpowiedzi z głębi  pnia mózgu, pochodzące z najwyższego jądra olivary każdej półkuli mózgu ze względu na interakcję dwóch różnych impulsów. Częstotliwość tych dwóch tonów wynosi od 0,5 do 42 Hz.

Weźmy przykład, że różnica między tymi dwoma tonami wynosi 10 Hz. Ta różnica 10 Hz jest doświadczana w najwyższej strukturze, czyli w  jądrach olivary jako rytm. Mózg ma tendencję, poprzez częstotliwość następującej odpowiedzi, do rezonowania z taką samą częstotliwością, jak bodźce słuchowe prezentowane.
W naszym przykładzie byłoby to 10 Hz, czyli częstotliwość stanu Alpha. Jeśli oferujemy częstotliwość obuuszną 5 Hz, mózg zacznie rezonować z tym i produkować fale mózgowe Theta. Jeśli przedstawimy binaural beat 3 Hz, fale mózgowe Delta są wykrywane. Fale mózgowe Alfa, Theta i Delta są połączone ze zmienionymi stanami świadomości, 

które mogą być wykorzystane do przeprogramowania podświadomości, wyeliminowania negatywnych schematów myślowych i uwolnienia emocjonalnego połączenia ze wspomnieniami.

W kategoriach laymanís wszystko to oznacza, że można odpocząć, umieścić na uszach słuchawki stereo i niech twój umysł synchronizacji z obuusznej częstotliwości beat stworzyć prawdziwe wymierne zmiany w umyśle i ciele. 

Z wykorzystaniem Binaural Beats, można zmienić całe swoje życie. Zmienić swoje wewnętrzne wzorce i nawyki, a to wszystko dzięki prostemu słuchaniu nagrań, czyż to nie wspaniałe?

Istnieją natychmiastowe korzyści z wykorzystywania tych uderzeń, takie jak tworzenie zrelaksowanej społeczności, efektywniejszy sen lub nawet zwiększenie energii. Nie jest to jednak granica technologii binaural beat. Są one również przydatne do produkcji bardzo niezwykłych stanów świadomości, takich jak świadome śnienie, kreatywność, doświadczeń podróży astralnych, i transcendentalnej medytacji, wymienione tutaj przykłady, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Istnieją również bardzo realne i trwałe korzyści z korzystania z technologii binaural beat. 

Technologia ta została wykorzystana do stworzenia bardzo dramatycznych zmian w życiu. Institute Monroe ma ponad czterdzieści lat doświadczenia zmiany, i wpływu muzyki na stany świadomości z wykorzystaniem binaural beats wg. ich wzorów dźwięku audio, o nazwie Hemi-Sync.

Centerpointe przeprowadził również, wiele badań w zakresie wykorzystania binaural beats. Stworzyli oni program o nazwie Holosync, który koncentruje się bardziej na samodoskonaleniu i osiągnięciu wyższego poziomu świadomej interakcji, poprzez tworzenie pożądanych zmian emocjonalnych, fizycznych i środowiskowych poprzez zmniejszenie progu lękowego. Wykorzystują swoją technologię do przeprogramowania mózgu, usunięcia starego emocjonalnego myślenia i negatywnego związku emocjonalnego z dawno pogrzebanymi wspomnieniami. Możesz nawet tworzyć własne afirmacje w późniejszym trakcie terapii, aby przeprogramować swoje przekonania. Dziś możemy znaleźć niedrogie sposoby osiągnięcia tych różnych stanów świadomości lub różnych fal mózgowych,  Muzyka medytacyjna z binaural beats jest jednym z najlepszych sposobów. Każdy może zmienić swoje fale mózgowe do dowolnego wybranego stanu. Słysząc muzykę medytacyjną, twój mózg zsynchronizuje się z rytmem obuusznego rytmu w muzyce, to takie proste.

Poniżej kilka utworów Muzyki Medytacyjnej dla społeczności Zew Ducha! Doświadczaj Życia!