Czakra serca - Twoja miłość jest ważna

Wszystko czego potrzebujesz wiedzieć na temat czakry serca, zawarte jest w mojego autorstwa medytacji z afirmacjami dla tej czakry, zwanej “Bramą Duszy.” Post numer cztery z tej serii na temat czakr prowadzi nas do półmetka – czakry serca. Jeśli przegapiłeś początek serii, sprawdź wcześniejsze trzy posty dotyczące czakry podstawy, krzyżowej i splotu słonecznego! Czakra serca lub czakra Anahata, znajduje się w centrum kręgosłupa na poziomie serca. Anahata z grubsza tłumaczy się jako „niezwyciężony”. W związku z tym czakra serca działa jako centrum współczucia, empatii, miłości i przebaczenia. Ta czakra rządzi poczuciem zaufania, nieustraszoności, pokoju, hojności, wdzięczności i więzi, a także zmian i transformacji, zdrowych granic, głębi relacji z innymi, kontroli emocjonalnej i miłości do siebie. Czakra serca ma kobiecą energię i jest symbolizowana przez zieloną sześcioramienną gwiazdę w 12-płatkowym kwiecie.

Kliknij w zdjęcie aby uzyskać dostęp

Uzyskaj dostęp do ponad 4 godzin muzyki dla czakry serca, filmów, ekskluzywnych treści, wydarzeń, map ciała, myśli i nie tylko. Dołącz do Grona wyjątkowych osób słuchających medytacje. Dołącz teraz i Stwórz swój spersonalizowany styl życia.

Dodaj tą stronkę do ulubionych. Posiadasz już konto? Zdjęcie: iStock Aby uzyskać dostęp na wyłączność do wszystkich medytacji z tego panelu, kliknij w zdjęcie. Jeśli masz dostęp to zaloguj się i poświęć dzień na medytacje z tą czakrą.

Elementarnie, czakra serca związana jest z powietrzem, a jej mantrą jest „Kocham”. Czakra serca jest wyjątkowa, ponieważ jest czwartą z siedmiu czakr, co czyni ją dokładnym półmetkiem systemu, pomostem i unifikacją czakr fizycznych i duchowych. Łącząc trzy dolne czakry — korzenia, krzyżową i splotu słonecznego — z trzema górnymi czakrami — gardłem, trzecim okiem i koroną — czakra serca działa jak pomost między ziemską materią a duchem i światem niewidzialnym.

Czakra serca istnieje również na naszej planecie! Uważa się, że czakra serca ziemi jest podwójnie zlokalizowana w dwóch miastach w południowo-zachodniej Anglii, oddalonych od siebie o około 50 mil, Glastonbury i Shaftesbury. Kolejne 25 mil dalej (40 km.) leży Stonehenge, które dodaje kolejną warstwę mistyki do tej czakry ziemskiej.

Wokół tego miejsca krążą wszelkiego rodzaju legendy, takie jak opowieść, że Glastonbury Tor ma związek z królem Arturem i starożytną mitologiczną krainą Avalonu. Inne historie wskazują na postać historyczną Józefa z Arymatei, który podobno przewoził relikwie zmartwychwstałego Jezusa przez ocean do współczesnej Anglii.

Tymczasem, łącząc symboliczne znaczenia związane z Glastonbury i Shaftesbury, łączy się miłość — Glastonbury — i będzie — Shaftesbury, dzięki czemu jest to potężne miejsce dla czakry serca Ziemi.

Glastonbury i Shaftesbury to najczęściej omawiane lokalizacje czakry serca; jednak innym miejscem, które jest czasami rozważane, jest wulkan Haleakalā na Maui.

Najwyraźniej energia na szczycie tego uśpionego wulkanu emituje tę samą częstotliwość, co bicie ludzkiego serca.

Kiedy czakra serca nie jest odpowiednio wyrównana, może pojawić się wiele problemów. Ktoś twardy, może czuć się zbyt twardy, złamany, nieszczęśliwy, samotny, niepewny, łatwo zraniony lub niezdolny do przyjęcia miłości.

Można wybrać kierowanie się głową, a nie sercem. Zacząć oddalać się od innych i wznosić mury, zamykać się emocjonalnie lub trzymać się niechęci albo goryczy. Jak zawsze, uwielbiam swoje prowadzone medytacje, muzykę solfeggio i jogę za wyrównanie i balansowanie czakr. Różnorodność asan jogi – w szczególności pozycja łuku, pozycja wielbłąda i otwieracze klatki piersiowej – mogą pomóc przywrócić równowagę w czakrze serca.

Rozważ podążanie wraz z prowadzoną medytacją, taką jak poniższe dla czakry serca dla osób początkujących i również zaawansowanych. W panelu możesz znaleźć 15-minutowe medytacje w celu przepływu energii w tej czakrze, jak również dłuższe nawet ponad godzinne medytacje prowadzone które pomagają w otwieraniu serca. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia jogi, afirmacje i medytacje, mogą również odgrywać ważną rolę w rozwijaniu zdrowego poczucia miłości do samego siebie.

Nasze ciała są naszym największym darem, a im więcej nauczymy się je szanować, pielęgnować i dbać o nie, tym zdrowsze będą nasze czakry serca!

Praca z oddechem jest również potężną praktyką, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że elementem czakry serca jest powietrze.

Nawet coś tak prostego jak głębokie oddychanie może przynieść sercu spokój i uspokojenie oraz usunąć zablokowaną lub negatywną energię z czakry serca. Pójdź o krok dalej dzięki ćwiczeniu wizualizacji, jak wyobrażanie sobie pięknej róży rozkwitającej z czakry serca, która otwiera się coraz szerzej. 

Medytacja jest świetnym narzędziem do równoważenia czakr, a podążanie za prowadzoną medytacją zaprojektowaną specjalnie dla czakry serca, jak tutaj połączyłem dźwięk i wibracje, może zdziałać cuda. Na koniec, użyj wibracyjnej energii medytacji dźwiękowej, aby poczuć, jak czakra serca powraca do równowagi poprzez werbalizację mantry głosowej „Yam”. Odpowiednio w 639Hz lub w skali pitagorejskiej 341,3Hz.

Włączenie afirmacji do którejkolwiek z wyżej wymienionych czynności lub po prostu recytowanie ich samodzielnie, może jeszcze bardziej pomóc wyrównać czakrę serca. Niektóre elementy, które mogą celować w serce, obejmują takie rzeczy jak aromaterapia, kryształy, zdrowa żywność i terapia kolorami. Mogą one pomóc wyrównać czakrę serca.

Wypróbuj olejki eteryczne takie jak: bergamotka, jaśmin, geranium, lawenda, cyprys lub róża, aby ukierunkować energię serca. Skuteczne może być również włączenie do diety naturalnych, jasnozielonych produktów spożywczych, takich jak jarmuż. Dobrym pomysłem jest nawet noszenie zieleni w celu stworzenia uważności czakry serca.

Być może najbardziej ogólnym podejściem do równoważenia czakry serca byłoby angażowanie się w czynności, które wzbudzają miłość, pasję i radość. Cokolwiek wywołuje uśmiech — zrób to! Ponadto spróbuj wyrazić wdzięczność.

We wdzięczności jest coś, co wydaje się sprawiać, że serce promieniuje miłością i pozytywną energią, a włączenie do swojej codziennej rutyny nawyku, takiego jak pisanie w dzienniku wdzięczności, może być potężnym sposobem na utrzymanie czakry serca w odpowiednim porządku.

I nie zapomnij o dbaniu o siebie! Stawiając na pierwszym miejscu potrzeby osobiste, opieka nad innymi nie musi prowadzić do wypalenia. Tylko dobrze kochając siebie, możemy z kolei dobrze kochać innych.

Czakra serca może być również wspomagana przez skupienie się na jej żywiole, powietrzu. Umieszczenie się w środowisku, które ma silne poczucie otwartej przestrzeni i świeżego powietrza,

może być bardzo korzystne — dodatkowe punkty za naturalne bogactwo koloru zielonego! Ponadto kontakt z naturą w ogóle często ma wyzwalający efekt psychiczny i emocjonalny. Znajdź spokój na nietkniętych, zielonych wzgórzach tajemniczych miejsc mocy.

Możesz także używać kryształów dla tej czakry. Zablokowana energia wokół serca – problemy związane z przebaczeniem, empatią i współczuciem lub inne problemy serca, takie jak zakończenie związku, również mogą wpływać na tę czakrę. Do tej czakry często przywiązane są zielone kamienie szlachetne i kryształy. Kamienie takie jak Amazonit mogą pomóc Ci otworzyć serce i uwolnić wewnętrzną kojącą energię.

Jednak różowe kryształy są również połączone z tą czakrą. Kwarc różowy jest kolejnym popularnym kryształem leczniczym dla tej czakry, ponieważ oznacza miłość do siebie i innych. Inne kryształy tej czakry to szmaragd, malachit i perydot. 

Czasami, w zabieganiu i stresie codziennego życia, serce zostaje przeoczone. Mamy tendencję do zwracania uwagi na nasze potrzeby fizyczne i tysiące myśli krążących w naszych mózgach, ale jeśli chodzi o miłość do siebie, hojność i łączność, szybko odkładamy emocjonalną pracę na dalszy plan. Jednak pracując nad zrównoważeniem naszych czakr serca i utrzymywaniem ich w harmonii przez cały dzień, nastawiamy się tylko na to, by być najlepszą, najbardziej współczującą i najradośniejszą wersją nas, jaką możemy być. Jeśli będziemy w stanie pozostać w kontakcie z naszymi sercami, aby robić wszystko z miłością, świat i ludzie wokół nas będą o wiele lepsi.

Kliknij, aby usłyszeć więcej medytacji na czakrę serca – to prowadzone wizualizacje mające na celu zrównoważenie emocji, myśli i działań.

Odkryj siebie i swoje uczucia, przez medytacje czakry serca. Osiągnij szczęście i radość w swoim życiu. Musisz rozwinąć swoją czakrę serca. 

Medytacje na czakrę serca to fantastyczny sposób na zrobienie tego. To najlepsze medytacje czakry serca w polskim Internecie!

CZAKRA SERCA

❤️🧡💛💚💙💜🤍 JEŚLI MASZ DOSTĘP 🤍💜💙💚💛🧡❤️

medytuj, pobieraj pliki i muzykę czakry sakralnej gdziekolwiek masz dostęp do sieci.