Czakra sakralna - Twoja seksualność jest ważna

Czakra sakralna odpowiada za Twoją seksualność, kreatywność oraz za czerpanie przyjemności z życia na wszystkich płaszczyznach, wszystkimi zmysłami. Mamy kilka zmysłów: wzrok, słuch, smak, węch, dotyk, intuicja itd., i każda chwila, z której czerpiemy przyjemność jest oznaką harmonijnie płynącej energii przez czakrę sakralną.

Kliknij w zdjęcie by uzyskać dostęp

Uzyskaj dostęp do prowadzonych medytacji. Ponad 3,5 godziny muzyki dla czakry sakralnej, filmów, ekskluzywnych treści, wydarzeń, map ciała, myśli i nie tylko. Dołącz do Grona wyjątkowych osób słuchających medytacje. Dołącz teraz i Stwórz swój spersonalizowany styl życia.

Dodaj tą stronkę do ulubionych. Posiadasz już konto? Zdjęcie: iStock Aby uzyskać dostęp na wyłączność do wszystkich medytacji z tego panelu, kliknij w zdjęcie. Jeśli masz dostęp to zaloguj się i poświęć dzień na medytacje z tą czakrą.

Czakry to siedem głównych ośrodków energii, które biegną wzdłuż środkowej linii ciała. Kiedy energia jest zbalansowana to znaczy, że nasze chi, ki, prana lub mana, czyli energia siły życiowej, przepływa prawidłowo przez ciało. Kiedy te centra zostaną zablokowane, może to odbić się na naszym zdrowiu emocjonalnym i fizycznym.

Pomarańczowy lotos z sześcioma płatkami i centralnym kręgiem z półksiężycem, przedstawiający czakrę Sakralną, na intensywnie pomarańczowym tle, które emanuje ciepłem i energią.

Druga czakra, zwana Svadhistana, związana jest z żywiołem wody, a jej kolor jest pomarańczowy. Znajduje się w dolnej części brzucha i wewnętrznej miednicy. „Svadhisthana” oznacza własną siedzibę.

Symbolem czakry sakralnej jest pomarańczowy kwiat lotosu z sześcioma płatkami otaczającymi jego środek. Kręgi w połączeniu z tymi płatkami reprezentują cykle narodzin, śmierci i odrodzenia. Styczne kręgi tworzą również kształt półksiężyca, który przypomina nam o związku między kreatywnością a fazami księżyca.

Kolory i symbole związane z różnymi centrami energetycznymi odzwierciedlają wibracje czakr. Kiedy Starożytni medytowali nad energią czakr, były to kolory i symbole, które pojawiały się w ich umyśle. Ta czakra kojarzy się ze zmysłowością i kreatywnością. Podstawową funkcją tego centrum energetycznego jest przyjemność i ogólna radość życia.

Kiedy ta czakra jest zrównoważona i działa prawidłowo, możemy oczekiwać, że nasza relacja z samym sobą i światem będzie harmonijna, przyjemna i opiekuńcza. 

Jak wspomniałem wcześniej, Svadhisthana jest związana z żywiołem wody. Żywioł wody to przede wszystkim przepływ, elastyczność i wolność ekspresji, jeśli chodzi o emocje i zmysłowość. To centrum energetyczne, gdy jest zrównoważone, zapewnia bezpośredni dostęp do przepływu, elastyczności i zabawy. Pracując z tą czakrą, będziesz odnosić się do swoich relacji zarówno z innymi, jak i z samym sobą.

Osobiście odkryjesz, że masz nieograniczoną moc twórczą; dowiesz się, jak pielęgnować zdrowy stosunek do przyjemności; a zyskasz wgląd w swoje domyślne reakcje i najgłębsze emocje oraz nauczysz się siedzieć z głębią swoich uczuć. Będziesz swobodniej wyrażać swoje pragnienia, potrzeby i emocje z innymi. Dowiesz się również, jak umiejętnie wyrażać siebie i jak zacząć ustalać zdrowe granice.

Zablokowana energia w czakrach może manifestować się w naszych ciałach emocjonalnych, duchowych, a nawet fizycznych. Fizyczne objawy zablokowanych czakr wielokrotnie pojawiają się w obszarze zablokowanego ośrodka energetycznego. 

Zablokowane czakry mogą również znacznie wpłynąć na jakość naszego umysłu i myśli. Psychicznie zablokowana energia sakralna może objawiać się takimi problemami, jak współzależność lub poczucie przytłoczenia przez nasze emocje.

Inne oznaki, że twoja czakra sakralna może być zablokowana to częste problemy z zaufaniem do drugiej osoby. Nawet do tej z którą jest się w związku. Narasta obawa przed ludźmi pragnącymi bliskości, nie tylko bliskości seksualnej, ale również tej związaną z przestrzenią prywatną człowieka. Osoby z zamkniętą drugą czakrą, często doświadczają uczucia przytłoczenia, a w ich życiu jest ciągle czegoś za mało lub za dużo… 

Chociaż czakry mogą zostać zablokowane przez pewne nawyki i brak równowagi w ciele, umyśle i duszy, możemy przywrócić te centra energetyczne do harmonii odpowiednimi narzędziami i opieką.

W panelu czakry sakralnej znajdziesz kilka sposobów na zrównoważenie czakry sakralnej dla optymalnej kreatywności, przyjemności i ekspresji emocjonalnej TU KLIKNIJ

Kiedy czakra sakralna jest dobrze zbalansowana i zrównoważona, będziesz w stanie pozyskiwać energię dla kreatywności, ruchu, prokreacji, pragnienia, przyjemności i relacji.

Będziesz mógł swobodnie wyrażać swoje pragnienia i potrzeby w związkach, a przyjemność i stawianie zdrowych granic będą świadome.

Kreatywność i wizualizacja staną się łatwe do wykorzystania, gdy Twoja czakra przyjemności będzie w harmonii z pozostałymi centrami.

CZAKRA SAKRALNA

❤️🧡💛💚💙💜🤍 JEŚLI MASZ DOSTĘP 🤍💜💙💚💛🧡❤️

medytuj, pobieraj pliki i muzykę czakry sakralnej gdziekolwiek masz dostęp do sieci.