Czakra gardła - Twoja komunikacja jest ważna

 Równowaga w czakrze gardła. Jak zrównoważyć czakrę gardła?

Piąta czakra, Vishuddha Chakra, lub po prostu czakra gardła, znajduje się u podstawy gardła – w centrum krtani.
To powód, dla którego ta czakra jest również nazywana czakrą gardła. Elementem energii rządzonym przez tę czakrę jest efektywna komunikacja. Reprezentuje również inspirację i ekspresję. Czakra Vishuddha ustanawia silne połączenie zarówno z mową ciała, jak i zwykłą mową. Sanskryckie słowo „Vishuddha” oznacza oczyszczenie ciała ze szkodliwych substancji. Czakra Gardła przywraca energię poprzez detoksykację ciała i umysłu. Niezdrowe jedzenie i zanieczyszczone powietrze blokują czakrę gardła. Aktywna czakra Vishuddha przyczynia się do zachowania zdrowia. Czakra gardła jest związana z kolorem jasnoniebieskim. Niebieska energia jest czysta, kojąca, uspokajająca i uzdrawiająca oraz łączy osobę z boskością. Czakrę gardła definiuje element przestrzeni, zaś żywiołem czakry gardła jest eter. 

Medytacje Czakry Gardła 384Hz-741Hz (Panel VIP)
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać dostęp

Uzyskaj dostęp do ponad 4 godzin muzyki dla czakry gardła, filmów, ekskluzywnych treści, wydarzeń, map ciała, myśli i nie tylko. Dołącz do Grona wyjątkowych osób słuchających medytacje. Dołącz teraz i Stwórz swój spersonalizowany styl życia.

Dodaj tą stronkę do ulubionych. Posiadasz już konto? Zdjęcie: iStock Aby uzyskać dostęp na wyłączność do wszystkich medytacji z tego panelu, kliknij w zdjęcie. Jeśli masz dostęp to zaloguj się i poświęć dzień na medytacje z tą czakrą.

Emocje mogą się rozwijać tylko wtedy, gdy jest przestrzeń i wolność. Nasienną mantrą czakry gardła jest Ham. Element koloru niebieskiego piątej z siedmiu czakr, bada wszystkie poziomy wyrażania siebie.

Niebieski to kolor komunikacji, dający nam moc mówienia prawdy. Niebieski jest również na chłodniejszym końcu spektrum kolorów. Niebieski pozwala ciału i umysłowi doświadczać spokoju. Reprezentuje czysty umysł, wolny od jakichkolwiek negatywnych myśli. Elementem czakry Vishuddha jest Akasha czyli przestrzeń lub eter. Przestrzeń otwiera możliwość poszerzenia perspektywy. Symbolizuje energię poszukiwania i mówienia prawdy.

Vishuddha reguluje również wewnętrzną komunikację z naszą prawdziwą Jaźnią. Kiedy ta czakra jest zrównoważona, jesteśmy w stanie słuchać przewodnictwa czystej energii. Potrafimy dogłębnie i skutecznie rozumieć innych. Kiedy energia czakry gardła jest niezrównoważona, komunikacja załamuje się. Odmawiamy słuchania naszego wewnętrznego Ja i innych. Inni nie są w stanie nas zrozumieć i otacza nas uczucie samotności.

Ponieważ czakra Vishuddha jest połączona z gardłem, widoczne są problemy fizyczne z powodu braku równowagi. Ból gardła, wahania poziomu hormonów i dyskomfort lub sztywność w okolicy szyi, mogą być objawami nieprawidłowego ustawienia czakry gardła. Za każdym razem praca nad wyrównaniem czakry maksymalizuje szanse na stworzenie szczęśliwego, zrównoważonego życia. Uzdrowienie czakry gardła nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, a poprawa komunikacji wpływa na wszystkie aspekty życia. Poczucie wolności i upoważnienia do zrozumienia naszej autentycznej Jaźni pochodzi ze zrównoważonej czakry gardła.

Joga i medytacje dla czakry gardła, pomagają połączyć duchowe i fizyczne ciało poprzez dźwięki o odpowiedniej częstotliwości, mantrę, afirmacje i asany. Łączenie się z oddechem podczas trzymania asany lub wyśpiewywania mantry, pomaga uwolnić napięcie i dostarczyć energii w okolice gardła i tarczycy.

Asany jogi, które pomagają w rozciąganiu i otwieraniu zablokowanych kanałów w gardle:

Generalnie, łączenie się z naszą wewnętrzną prawdą, zaczyna się od wyciszenia umysłu. Uważne oddychanie to sposób na uspokojenie myśli poprzez skupienie uwagi na oddechu. Podczas głębokiego wdechu doświadcz przepływu powietrza płynnie przechodzącego do płuc. Podczas powolnego wydechu doświadcz uwolnienia wszystkich negatywnych zanieczyszczeń blokujących ciało i umysł.

Powtarzanie afirmacji wyznacza intencję przełamania starych wzorców i stworzenia nowych, zdrowszych i skuteczniejszych. Aby zrównoważyć czakrę gardła, powtarzaj afirmacje, które odnoszą się do autentyczności i otwartej komunikacji. Najlepsze przykłady znajdziesz w Medytacji Czakry Gardała z afirmacjami. Powtarzając te stwierdzenia, tworzysz nowe wzorce myślowe, zachowania i działania, które odpowiadają poczuciu autentyczności i otwartej autoekspresji. HAM to mantra związana z czakrą gardła. 

Wibracje z „HAM” pomogą otwierać Twoją czakrę gardła, dzięki czemu Twoja energia komunikacji może silnie płynąć.

Poniżej niektóre pokarmy tej czakry. Promują one ogólną otwartość i równowagę. Pokarmy pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż i zmniejszenie ogólnego spożycia cukru, są zdrowe dla wszystkich czakr. Istnieją jednak również bardziej precyzyjne zmiany w diecie, które można wprowadzić w celu ukierunkowania na określone czakry. Owoce takie jak jabłka, pomarańcze i wszystkie inne owoce rosnące na drzewach są tradycyjnie kojarzone z czakrą gardła. 

Proste przyprawy, takie jak: sól, trawa cytrynowa lub imbir, można dodawać do potraw, aby leczyć czakrę gardła. Energia Vishuddha – czakry gardła, może okazać się Twoją największą siłą, jeśli zostanie skutecznie wykorzystana. 

Łatwość komunikacji w wyrażaniu emocji to podstawowa potrzeba.

Kiedy nasza komunikacja z innymi i z samym sobą płynie, doświadczamy większej jasności i pozytywności myśli. Kiedy mamy większą jasność, nasze intencje i działania są również jasne, a wszelkie toksyny i nieczystości mają nad nami mniejszą władzę.

Czakra Vishuddha kilka ćwiczeń na równowagę:

Jak zrównoważyć czakrę gardła? Wahanie w wyrażaniu emocji, brak słownictwa do opisu uczuć, poczucie niezrozumienia przez ludzi wokół ciebie, agresywne zachowanie, używanie negatywnych słów, i czynów.

Stanie na barkach | Sarvangasana – Wsparte ramię to pozycja, która świetnie nadaje się do stymulacji tarczycy i aktywacji czakry Vishuddha. Ta asana pomaga w zwiększeniu przepływu tlenu i krwi w płucach. Poprawia się układ trawienny dzięki lepszemu krążeniu krwi. Pozycja pługa | Halasana – ta asana skutecznie uspokaja układ nerwowy. Zmniejszenie stresu, zmęczenia, bólów głowy można zaobserwować ćwicząc Halasana. Ta asana usuwa blokadę czakry gardła poprzez stymulację tarczycy i narządów jamy brzusznej. Komunikuję się pewnie i swobodnie. Czuję się swobodnie mówiąc, co myśli. Jestem zrównoważony w mówieniu i słuchaniu. Jestem aktywnym słuchaczem. Wypowiadam swoje prawdziwe myśli z jasnością. Wyznaczam jasne granice.

Halasana
Sarvangasana