Jak odblokować czakrę?

Już dziś uzyskaj dostęp do 22 prowadzonych medytacji z programu Czakroterapia i zmień jakość swojego Życia!

Czym dokładnie są czakry? Jak wpływają na Twoje samopoczucie fizyczne i emocjonalne?

W tym artykule wyjaśnię, jaki wpływ, centra energetyczne mogą mieć na Twój umysł i ciało, a także jak utrzymywać czakry „otwartymi”, aby podnieść swoje samopoczucie i wibracje na poziomie: fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

Historia czakr

“Pierwsze wzmianki na temat systemu czakr powstały w Indiach między 1500 a 500 rokiem p.n.e. w najstarszym tekście zwanym Wedami” – mówi Olivia Fern, uzdrowicielka reiki i instruktorka jogi. Wedy to najwcześniejsze zapisy literackie w sanskrycie i najstarsze pisma hinduizmu.

Jaki jest cel siedmiu czakr?

„ Każda z nich odpowiada określonym narządom, fizycznym, emocjonalnym, psychologicznym, a także duchowym stanom bytu i wpływa na wszystkie obszary Twojego życia” – mówi Olivia. „W tych czakrach zawarta jest „ prana ”, czyli ostateczna czysta energia lecznicza, która jest wokół nas i wewnątrz nas, abyśmy byli zdrowi, szczęśliwi, pełni harmonii oraz życiowej energii”.

Nasze własne fizyczne ciało posiada mądrość, której brakuje nam, zamieszkującym je. Wydajemy mu rozkazy, które często nie mają sensu. 

Co to są czakry?

Z definicji wynika, że czakry to centra energetyczne w ludzkim ciele, które pomagają regulować wszystkie jego procesy. Od funkcji narządów po układ odpornościowy i emocje. Siedem czakr rozmieszczonych jest w całym ciele, od podstawy kręgosłupa do czubka głowy. Każda czakra ma swoją własną częstotliwość wibracji, kolor i zarządza określonymi funkcjami, które pomagają uczynić Cię człowiekiem świadomym swojego istnienia.

Termin czakra w sanskrycie oznacza „koło”. Słusznie, czakry są regularnie przedstawiane jako wirujące, kolorowe koła energii. 

Od tysiącleci czakry uznawano za niezbędne do życia. 

Każdy człowiek jest budowniczym własnej świątyni zwanej jego ciałem, nie może również zamiast tego, rzeźbić młotkiem na siłę w marmurze. 

7 czakr głównych

Aura

System czakr odnosi się do ośrodków energetycznych, które mamy w naszych ciałach. Istnieje siedem głównych czakr w pionie i każda z nich umiejscowiona jest w określonym miejscu wzdłuż kręgosłupa.
Przyjrzyjmy się każdemu bliżej.

1. Czakra podstawy, korzenia (Muladhara) – Znajduje się u podstawy kręgosłupa, pomiędzy genitaliami a odbytnicą. Czakra ta, reprezentuje uziemienie i podstawowe potrzeby przetrwania. Są to schronienie i bezpieczeństwo. Często jest dobrze się na nich skupić, jeśli dużo podróżujesz i nie masz stałego miejsca zamieszkania lub poczucia bezpieczeństwa. Związana jest z krwistym kolorem czerwonym, kręgosłupem, nerkami, nogami i okrężnicą.

2. Czakra sakralna, krzyżowa (Svadhisthana) – Znajduje się przy Sacrum, dużym kawałku kości u podstawy kręgosłupa, ale powyżej kości ogonowej. Ok 2-3 palce poniżej pępka. Czakra reprezentuje wszelkie przyjemności życiowe, równowagę emocjonalną, kreatywność i seksualność. Związana jest z kolorem pomarańczowym, narządami rodnymi, prostatą i pęcherzem. 

3. Czakra pępka, splotu słonecznego (Manipura) – zlokalizowana jest trzy palce powyżej pępka, oddalona złotą proporcją od czakry sakralnej.
Czakra ta, reprezentuje siłę naszej woli i asercji, ma złocisto-żółty kolor i jest związana z układem trawiennym, trzustką, wątrobą i żołądkiem.

4. Czakra serca (Anahata) – położona jest w centralnej części mostka, blisko serca i reprezentuje oczywiście miłość, bezwarunkową miłość, akceptację, współczucie oraz intuicję. Kolor tego centrum to zielony, a narządy z nim powiązane to serce, układ krążenia, ramiona i dłonie.

5. Czakra gardła (Vishudha) – zlokalizowana jest u podstawy szyi w gardle.
Ta czakra dotyczy komunikacji, kreatywności, prawdy i niezawodności. Jej kolor jest niebieski, a narządy powiązane z nią to tarczyca, podwzgórze, gardło i usta. Odpowiada ona za układ mowy i słuchu, a także układ immunologiczny człowieka.

6. Czakra trzeciego oka (Ajna) – znajduje się w centrum mózgu, w przekroju pomiędzy oczami i tuż delikatnie nad linią twoich brwi. Ta czakra reprezentuje mądrość wewnętrzną, wyobraźnię, intuicję, zdolność analizowania i postrzegania prawdy w świecie. Jej kolorem jest ciemnofioletowy, a narządami towarzyszącymi są przysadka mózgowa, nos, uszy i szyszynka.

7. Czakra Korony (Sahasrara) – jest to jedyna czakra, którą można znaleźć również, poza ciałem fizycznym. Znajduje się ona pośrodku głowy na samym szczycie i tuż nad tylnym ciemiączkiem, nad koroną głowy. W tym, co jest uważane za nasze „ciało duchowe”. Na temat tej czakry jest mniej słów, ponieważ jest to czakra związana z wyższą świadomością, czystym bezwarunkowym życiem i stanem czystej istoty (poza słowami!). Nie ma powiązanych narządów fizycznych, ale jest to związane z ożywieniem górnej części mózgu, a dokładnie górnej części szyszynki. Kolorem tej czakry jest jasnofioletowy lub indygo, przechodzące w kolor biały. 

Każdy człowiek jest budowniczym własnej świątyni zwanej jego ciałem, nie może również, zamiast tego rzeźbić młotkiem na siłę w marmurze. W naszym ciele jest głęboka mądrość, jeśli tylko możemy dojść do zmysłów by poczuć ją. 

Jak możesz odblokować czakrę?

Nasze czakry to złożony system energetyczny w naszym ciele i centra duchowej mocy. Kiedy jesteś świadomy/a tego systemu, jesteś w stanie zrównoważyć te energie. Ale co się stanie, gdy nasze czakry zostaną zablokowane? Może to prowadzić między innymi do trudności z koncentracją, problemów ze snem, braku motywacji i poczucia bezradności. Istnieje jednak wiele łatwych sposobów na samodzielne odblokowanie czakr i dzisiaj chcę podzielić się z Tobą moimi ulubionymi technikami oczyszczania tych ścieżek energii. 

  • Terapia dźwiękiem – terapia dźwiękiem może być stosowana na wiele różnych sposobów. Niektóre są tak proste, jak włączenie radia i posłuchanie piosenki, którą naprawdę lubisz. Ale terapia dźwiękiem, o której tutaj mówię, to tybetańskie misy do czakroterapii. Misy te, mają różne rozmiary i wytwarzają różne częstotliwości. Każda czakra ma swoją własną częstotliwość, z którą rezonuje. Aby dowiedzieć się więcej na temat terapii dźwiękiem, kliknij tutaj. Inne terapie dźwiękowe obejmują tony izochroniczne i dudnienia różnicowe tzw. Dźwięki Binauralne.
9 częstotliwości Solfeggio: uzdrawianie emocjonalne, fizyczne i duchowe - cudowne dźwięki
  • Joga – kiedy czakra jest zablokowana, korzystnym dla jej uwolnienia może być ruch. Joga to fantastyczny sposób na dokonanie tego, ponieważ zachęca do przepływu energii z powrotem do ciała.
  • Medytacja w celu uzyskania jasności umysłu – Medytacja jest używana do wielu różnych rzeczy. Lęk i depresja, relaks, poszukiwania duszy, odpowiedzi z zewnątrz i nie tylko. Dlaczego nie użyć jej do wewnętrznego uzdrowienia? Możesz to zrobić na zajęciach z medytacji z przewodnikiem, specyficznych dla równoważenia i odblokowywania czakr. Jeśli nie możesz znaleźć zajęć, zawsze jest YouTube lub medytacje przeze mnie prowadzone. Możesz również usiąść cicho w pokoju i włączyć przyjemną, łagodną, relaksującą muzykę. Zobacz wtedy, dokąd zaprowadzi Cię medytacja. Tak długo, jak będziesz skupiać się na tym, co próbujesz osiągnąć w czasie medytacji, będziesz to robić.
  • Odżywianie – Włączenie pewnych pokarmów do diety może pomóc w oczyszczeniu systemu energetycznego. Każda czakra koreluje z pewnymi pokarmami, więc wprowadzenie ich do codziennych posiłków może naprawdę znacznie przyczynić się do przywrócenia równowagi organizmu.
  • Wyjście na łono natury – to jeden z najłatwiejszych sposobów odblokowania czakr. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, chodzenie boso po trawie, obcowanie z drzewami to wspaniały sposób na ponowne połączenie się z naturą i wchłonięcie jej uzdrawiającej energii – zapewnia uziemienie i spokój.

Czakry odnoszą się do różnych ośrodków energetycznych w twoim ciele, które odpowiadają określonym wiązką nerwów i narządom wewnętrznym. Siedem głównych czakr biegnie od podstawy kręgosłupa do czubka głowy. Jeśli te centra energii zostaną zablokowane, możesz doświadczyć fizycznych lub emocjonalnych objawów związanych z określoną czakrą. Jednym ze sposobów odblokowania lub przywrócenia równowagi czakr jest wykonywanie określonych pozycji jogi. Pomocne mogą być również specjalne ćwiczenia oddechowe i praktyki medytacyjne.

„Każdą z siedmiu czakr rządzą prawa duchowe, zasady świadomości, których możemy używać do kultywowania większej harmonii, szczęścia i dobrego samopoczucia w naszym życiu i na świecie”. Deepak Chopra

Będąc w pełni świadomym wszystkich siedmiu czakr, ich odpowiednich kolorów i narządów na które wpływają, pomożesz sobie zauważyć ulepszenia, które możesz wprowadzić w swoim ciele poprzez wszystkie różne metody przebudzenia i wzmacniania tych czakr. Możesz łatwo stworzyć harmonijną równowagę w swoim życiu, wpływając na swoje siedem czakr, aby zachować zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne, a także ukierunkować poprawę w swoim życiu osobistym i zawodowym.

Jeśli jednak nie jesteś pewien, od czego zacząć lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o swoich czakrach i ich wpływie na Ciebie, rozważ współpracę z profesjonalnym uzdrowicielem energii, takim jak praktykujący reiki lub certyfikowany instruktor jogi. 

Dołącz teraz do naszej społeczności na YouTube, Facebooku, Instagramie lub zapisz się do mojego newslettera. 

Zainteresował Cię ten temat? Uzyskaj dostęp do Czakroterapii i zacznij zmieniać swoje życie już dziś!

Siedem okrągłych symboli czakr w kolorach tęczy rozmieszczonych pionowo na czarnym tle, tworzących wizualizację przepływu energii w ciele.

22 prowadzone medytacje dla każdej czakry

20 godzin muzyki

CENA TYLKO 197 ZŁOTYCH