Czakra trzeciego oka - Twoja mądrość wewnętrzna jest ważna

Kolejny mój wpis na temat czakr, prowadzi nas do czakry trzeciego oka! (Jeśli dopiero sprawdzasz tę serię, to zacznij od mojego pierwszego wpisu na temat czakry korzenia, a następnie wpisów na temat czakry krzyżowej, splotu słonecznego, serca i gardła). Czakra trzeciego oka lub czakra ajna z sanskrytu, znana jest, jako „siedziba intuicji”.

Tłumaczenia nazwy sanskryckiej obejmują słowa: „postrzegać”, „poza mądrością” i „rozkazywać”. Umieszczona jest pośrodku czoła. Działa jako centrum mądrości, sumienia i wyższej świadomości jednostki. Trzecie oko pozwala na jasne myślenie, duchową kontemplację i autorefleksję. 

Kliknij w zdjęcie aby uzyskać dostęp

Uzyskaj dostęp do specjalnie skonstruowanego nagrania medytacji czakry trzeciego oka z afirmacjami, muzyki o częstotliwości 852Hz wspomagającej wyostrzenie intuicji, filmów, ekskluzywnych treści, wydarzeń, map ciała, myśli i nie tylko. Dołącz do Grona wyjątkowych osób słuchających medytacje. Dołącz teraz i Stwórz swój spersonalizowany styl życia.

Dodaj tą stronkę do ulubionych. Posiadasz już konto? Zdjęcie: iStock Panel będzie w przyszłości rozbudowywany o inne nagrania. Aby uzyskać dostęp na wyłączność do wszystkich medytacji z tego panelu, ( w tym również tych z przyszłości), kliknij w zdjęcie. Jeśli masz dostęp to zaloguj się i poświęć dzień na medytacje z tą czakrą.

Czakra trzeciego oka jest jedną z najwyższych czakr w ciele fizycznym. Pozwala na zapewnienie wizjonerskiej perspektywy. Trzecie oko pomaga również określić swoją rzeczywistość i przekonania w oparciu o to, co zdecydujemy się zobaczyć w świecie. Czakra trzeciego oka dotyczy przede wszystkim jasnowidzenia; w rezultacie koncepcja „szóstego zmysłu” lub silnej intuicji pochodzi z tej szóstej czakry. Jako najbardziej spostrzegawcza część ludzkiego ciała i ducha rządzi samoświadomością, wyższą mądrością, wizualizacją, przejrzystością, rozeznaniem, wyobraźnią i kreatywnym snem. 

Kiedy jest zrównoważona i energia w niej jest wyrównana, to czakra trzeciego oka, zamienia typowe czarno-białe myślenie „ja kontra oni”, na szersze perspektywy i wzajemne powiązania.

Czakra trzeciego oka, to energia lewoskrętna, kobieca. Symbolizuje ją kolor indygo oraz odwrócony trójkąt i kwiat lotosu. Elementarnie kojarzy się ze światłem, chociaż niektórzy twierdzą, że trzecie oko kojarzy się nie z jakimś konkretnym elementem, ale ze wszystkim. Jego mantrą jest: „Widzę”. Tak jak siedem czakr istnieje w ludzkim ciele, tak też istnieją na naszej planecie.

Czakra trzeciego oka jest prawdopodobnie najciekawszą z czakr Ziemi, ponieważ nie ma stałej lokalizacji. Zamiast tego może przesuwać miejsca na Ziemi, rzekomo w koordynacji z konstelacjami lub obrotem Ziemi wokół własnej osi. Inną nazwą czakry ziemskiej trzeciego oka jest Centrum Aktywacji Eonu, które odzwierciedla przekonanie, że jego lokalizacja zmienia się z każdym nowym wiekiem astrologicznym lub eonem.

Obecna Era Wodnika określa, że trzecie oko znajduje się w czakrze serca w Glastonbury w Anglii; oczekuje się, że wraz z nadchodzącą Erą Koziorożca ta lokalizacja przeniesie się do Brazylii. (Dla odniesienia, astronomowie uważają, że każdy wiek astrologiczny, [Era] trwa od 2100 do 2500 lat.)

Kiedy energia czakry trzeciego oka nie jest wyrównana lub nie płynie swobodnie, mogą pojawić się różne dolegliwości fizjologiczne, umysłowe, emocjonalne i duchowe. Po pierwsze, można zauważyć fizyczne objawy, takie jak napięcie w 

okolicy brwi, bóle głowy, zmęczenie oczu, niewyraźne widzenie, problemy z zatokami, problemy ze słuchem lub zawroty głowy.

Wskaźniki poznawcze niezrównoważonej czakry trzeciego oka mogą obejmować dysocjację, problemy z koncentracją, koszmary senne, zaburzenia snu, mgłę umysłową i dezorientację. Tymczasem typowe emocjonalne sygnały to zwątpienie, zmartwienie, nadmierne myślenie, ograniczoność umysłu, poczucie zagubienia lub poleganie na innych w kwestii potwierdzenia i pozwolenia.

Wreszcie, niektóre duchowe dolegliwości, które wskazują na trzecie oko, obejmują brak zaufania do własnej ścieżki lub celu, poczucie „braku” intuicji, zbytnie zakorzenienie w świecie fizycznym, przez co nie zwracasz uwagi na wyższe przewodnictwo i mądrość. Marzenia o skupieniu się na obecnej rzeczywistości.

Jednym ze sposobów przywrócenia wyrównania czakry trzeciego oka jest fizyczne poruszanie ciałem w sposób, który celuje w obszar trzeciego oka.

Matsyasana

Po pierwsze, asany jogi, takie jak pozycja ryby, stanie na ramionach i pozycja dziecka, mogą sprzyjać przemieszczaniu energii przez ten obszar.

Co więcej, pomocne może być konsekwentne koncentrowanie się na uwalnianiu napięcia w głowie, twarzy i szyi, co może blokować przepływ energii do i z trzeciego oka.

Wykorzystanie różnych narzędzi poznawczych i emocjonalnych może również pomóc zrównoważyć czakrę trzeciego oka.

Na przykład, wizualizacja jest jednym ze sposobów wykorzystania umysłu i skupienia z korzyścią dla trzeciego oka. 

Jedną z wizualizacji do wypróbowania jest wyobrażenie sobie światła przepływającego do środka czoła i wypływającego z niego, oczyszczającego trzecie oko z jakiejkolwiek zablokowanej lub negatywnej energii. Ogólnie rzecz biorąc, medytacja jest prawdopodobnie najpotężniejszym narzędziem do wyrównania czakry trzeciego oka. Może to być tak proste, jak wybór siedzenia w ciszy i bezruchu, aby wzrastać w kontakcie z sobą i uczuciami.

Jeszcze prostszym sposobem na odblokowanie energii w szóstym centrum energetycznym jest, słuchanie muzyki Solfeggio 852Hz lub prowadzona medytacja czakry trzeciego oka z afirmacjami razem z muzyką o powyższej częstotliwości. 

Może to prowadzić do świadomości i jasności, a także nauczyć nas, jak słuchać wewnętrznego przewodnictwa i intuicji.

Postępuj zgodnie z prowadzoną medytacją zaprojektowaną specjalnie dla czakry trzeciego oka, której fragment tu udostępniam. 

Rozważ nawet medytację dźwiękową OM 852Hz, powoli werbalizując sylabę nasienną „aum”, energia wibracyjna kieruje się do obszaru trzeciego oka, aby otworzyć tam przepływ energii. (Zauważ, że ta sylaba jest wymawiana samogłoską „o”, a nie samogłoską „ou”). Otwartość umysłu jest również ważna dla trzeciego oka ze względu na jej związek z percepcją, mądrością i prowadzeniem.

Wzmocnienie osobistego poczucia otwartości jest możliwe dzięki aktywnemu poszerzaniu perspektywy poprzez codzienne czynności: czy to próbowanie nowej kuchni, czytanie literatury autorów z różnych środowisk, czy słuchanie nowego gatunku muzyki, różnorodność jest tutaj kluczem. W końcu każdy z nas jest tylko jedną osobą w świecie prawie ośmiu miliardów ludzi — jest tyle nauki, której jeszcze nie doświadczyliśmy.

Dodatkowo, poczucie wzrostu i więzi, które wynikają z tego poszerzenia perspektywy, są inspirujące!

Włącz garść afirmacji do dowolnej z wyżej wymienionych czynności, aby skoncentrować się na stanie równowagi i wyrównania dla swojego trzeciego oka. Możesz wykorzystywać je w niewielkiej części swojej codziennej rutyny, takiej jak np. poranny rytuał pielęgnacyjny lub spacer przy wieczornym gwieździstym niebie. 

Inne rozwiązania przy kłopotach z czakrą trzeciego oka obejmują: aromaterapię, kryształy (więcej na ten temat w innym materiale) i zdrowsze modyfikacje diety. Używanie olejków eterycznych, takich jak: mirra, rozmaryn, drzewo sandałowe, paczula, może pomóc również w wyrównywaniu energii w trzecim oku. To samo można zrobić, wprowadzając do diety pokarmy w kolorze ciemnoniebieskim i fioletowym. Np. jagody i bakłażany. Wreszcie, pisanie lub prowadzenie dziennika w celu znalezienia jasności, zwłaszcza poprzez dziennik snów, może być pomocne w zdobyciu mądrości i otwarciu czakry trzeciego oka!

Elementem czakry trzeciego oka jest światło; dlatego zanurzenie się w wypełnionym światłem środowisku może stworzyć większą uważność czakry trzeciego oka i pomóc w jej wyrównaniu. Jednym z wielkich obszarów geograficznych, w którym można to zrobić, jest koło podbiegunowe, gdzie widoczna jest zorza polarna. 

Wybierz lokalizację w Europie Północnej, taką jak Szwecja, Norwegia, Finlandia, Islandia lub Rosja.

Mogą być również, najbardziej wysunięte na północ części Ameryki Północnej, takie jak Alaska i Kanada. Jeszcze bardziej fascynujący jest fakt, że wiele z tych miejsc w okresie letnim ma światło dzienne prawie 24 godziny na dobę, zjawisko to powszechnie nazywane jest „północnym słońcem”. Tymczasem na półkuli południowej południowe światła są widoczne w Nowej Zelandii, Australii i na Falklandach.

Kryształy czakry trzeciego oka pomagają w łączeniu się z wyższą świadomością. 

Kamienie, które są niebieskie i fioletowe, to kolory związane z tą czakrą, są one najczęściej używane do leczenia energią w tym obszarze.

Tanzanit to kamień, który wspomaga gojenie i pomaga ukierunkować.

Sodalit jest również kamieniem dla szóstej czakry. Pobudza intuicję.

Inne popularne kamienie czakry trzeciego oka to Czaroit i Szafir.

Niezależnie od tego, jak zdecydujemy się dbać o czakrę trzeciego oka, ważne jest, aby pamiętać, że tylko wlewając się w siebie, będziemy w stanie wlać się w otaczających nas ludzi.

Poszukując pierwszej osobistej mądrości, jasności, samoświadomości i otwartości umysłu, jesteśmy w stanie lepiej wzrastać w pełni ufni w nasze ścieżki i cele, czyniąc siebie w ten sposób jeszcze potężniejszymi w urzeczywistnianiu tego, co pragniemy ujrzeć w świecie.