Czakra splotu słonecznego - Twoje siły życiowe są ważne

Medytacje czakry splotu słonecznego w celu uzdrawiania i równoważenia [WIDEO] Twoja moc personalna! Harmonijne relacje! Moc przemieniająca! Bezbłędne trawienie! Jeśli zaczynasz podróż do środka trzeciej czakry, mogą przydać się Tobie medytacje i afirmacje. Dadzą ci niesamowite wyobrażenie o tym, co cię czeka, jeśli wykorzystasz uzdrawiającą moc tej czakry. Położona tuż nad czakrą Muladhara (czakra podstawy) i czakrą Svadisthana (czakra sakralna) i tuż poniżej czakry Anahata (czakra serca), Twoja czakra Manipura jest elektrownią w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu.

Kliknij w zdjęcie aby uzyskać dostęp

Uzyskaj dostęp do ponad 3,5 godziny muzyki dla czakry splotu słonecznego, filmów, ekskluzywnych treści, wydarzeń, map ciała, myśli i nie tylko. Dołącz do Grona wyjątkowych osób słuchających medytacje. Dołącz teraz i Stwórz swój spersonalizowany styl życia.

Dodaj tą stronkę do ulubionych. Posiadasz już konto? Zdjęcie: iStock Aby uzyskać dostęp na wyłączność do wszystkich medytacji z tego panelu, kliknij w zdjęcie. Jeśli masz dostęp to zaloguj się i poświęć dzień na medytacje z tą czakrą.

Czakra splotu słonecznego nazywana jest w sanskrycie „Manipura”. Mani oznacza klejnot, a puri lub pura to miasto. Tak więc, możemy myśleć o czakrze splotu słonecznego jako oślepiającym centrum w naszym mieście. Pomyśl o tym w ten sposób: „klejnot miasta” to najpiękniejsze miejsce, w którym podejmowane i uchwalane są potężne decyzje.

Manipura, czasami nazywana jest także czakrą pępka. Wytwarza ona energię siły życiowej, czyli pranę. W ciele fizycznym to właśnie tam, nasz układ trawienny przekształca żywność w paliwo, z którego mogą korzystać nasze ciała. Czakra Manipura jest centrum energetycznym motywacji, pewności siebie i wrodzonego popędu.

Cokolwiek robisz, wstajesz rano i wychodzisz za drzwi, aby znowu mieć swój najlepszy dzień, doświadczasz w obszarze splotu słonecznego. Patrząc na uzdrawianie czakr jako system holistyczny, pomocne może być pamiętanie, że energia przepływa w górę kręgosłupa. Kiedy nasze czakry są otwarte i wolne od blokad, energia kundalini może swobodnie poruszać się przez centralną kolumnę kręgosłupa, umożliwiając integrację wszystkich aspektów naszego systemu ciało-umysł.

Medytacja czakry splotu słonecznego z afirmacjami

Podążaj za energią kundalini, która przemieszcza się od czakry Muladhara (podstawy) do czakry korony. W czakrze podstawy, nasza prana jest gromadzona i wspierana; cały nasz potencjał jest zmagazynowany w tym podstawowym centrum energetycznym. Gdy porusza się w górę przez czakrę sakralną, nasza energia zaczyna nabierać kształtu.

Kiedy praktykujemy, nasza energia wychodzi z chaotycznego stanu rodzącego się w czakrze korzenia i staje się czymś, co jest rzeczywiście użyteczne. Zanim ten wznoszący się strumień niesamowitości dotrze do twojego obszaru splotu słonecznego, jest on gotowy na poważną dawkę intencji.

Jeśli kiedykolwiek zaczynałeś praktykę jogi od ustawienia jednej z czakr to będziesz wiedział, jak potężne mogą być to ćwiczenia. W Manipurze Twoja energia życiowa otrzymuje intencję i dostaje zadania; położyć się, pracować, kontrolować.

Pomaga Ci stworzyć życie którego pragniesz, kładąc głowę lub wykonując zadania. Pomoże Ci wprowadzić w życie Twoje najwznioślejsze cele i zacząć realizować wszystko, o czym marzyłeś. Niestety, całe to aktualizowanie i osiąganie nie może mieć miejsca, gdy występują blokady energii czakry splotu słonecznego.

Głównymi wskaźnikami zablokowanej manipury są zaburzenia trawienia i nieproporcjonalna dawka bezwładności. Jeśli masz problemy z wstawaniem rano z łóżka, jeśli Twoja lista rzeczy do zrobienia wydaje się rosnąć tylko w jednym kierunku lub jeśli masz problemy z trawieniem, takie jak zaparcia, zespół jelita drażliwego lub trudności z wchłanianiem składników odżywczych (super zabawa), możesz spróbować zwrócić uwagę na czakrę pępka.

Możesz zapytać, co do cholery ma wspólnego robienie kupy z moją trzecią czakrą? To twój szczęśliwy dzień, ponieważ odpowiem Ci na to pytanie.

Od tysięcy lat jogini zwracają uwagę na związek między jelitami a mózgiem. W ostatnich latach medycyna zachodnia wykazała, że 90% poziomu serotoniny w naszym organizmie (zwanej również „hormonem szczęścia”) jest wytwarzane w układzie pokarmowym. Innymi słowy, nasze trawienie musi działać prawidłowo, aby nasz umysł był zawrotny. Jogini nazywają naszą moc trawienia ogniem lub agni. To ogień, który zmienia sałatkę z jarmużu w radosne dojazdy do pracy, kolejny wielki pomysł lub uczucie wdzięczności.

Jeśli kiedykolwiek bolał Cię brzuch przed dużą prezentacją lub poczułeś, jak mięśnie rdzenia napędzają Cię podczas ostatnich odcinków treningu, doświadczyłeś prawdopodobnie z pełną siłą, połączenia umysłu z ciałem czakry pępka. Z drugiej strony, nadaktywna czakra splotu słonecznego to nadal stan braku równowagi z którym należy sobie poradzić.

Savasana

Ludzie z nadmiarem energii splotu słonecznego mogą wyglądać na agresywnych, szalonych ego buldożerów, którzy są zbyt skupieni na dążeniu do swoich celów.

Jeśli to brzmi jak o Tobie lub chcesz przezwyciężyć zaburzenia w trawieniu, brak pewności siebie, albo trudności w osiąganiu swoich celów, rozpocznij grę uzdrawiania czakr za pomocą poniższych metod.

Oto kilka szczęśliwych wiadomości dla ofiar Manipury:

większość zajęć jogi prowadzonych na Zachodzie często skupia się na tym centrum energetycznym, 

niezależnie od tego, czy jest ono zablokowane, czy nie. Czemu? Ponieważ pot się sprzedaje. Prawdopodobnie nie zaskoczy Cię informacja, że właścicielom szkół jogi, łatwiej jest wypełniać sale ćwiczeniami wzmacniającymi rdzeń, przygotowując do sezonu bikini, spocone, gorące zajęcia vinyasy, niż coś w rodzaju cichej medytacji. Chociaż ta nieunikniona prawda ma swoje wzloty i upadki, oznacza to jedno: nie będziesz musiał długo i ciężko szukać praktyki jogi, która aktywuje twój splot słoneczny.

Aby utrzymać tę istniejącą tendencję w ryzach, zrównoważ swoją praktykę uzdrawiania dużą ilością uspokajającego odpoczynku i kontemplacji. Nigdy nie opuszczaj Savasany pod koniec zajęć i daj sobie obfitą dawkę regenerujących pozycji jogi, takich jak pozycja dziecka, pozycja szczęśliwego dziecka i siedząca medytacja.

Połóż się wygodnie na plecach, albo z kolanami ugiętymi i opartymi o siebie, albo ze stykającymi się podeszwami stóp i kolanami szeroko rozwartymi jak książka. Przyłóż prawą rękę do brzucha i lewą rękę do serca.

Pozycja łódki

Rozluźnij ramiona z dala od uszu i przenieś swoją świadomość do oddechu. Podczas oddychania poczuj, jak brzuch i klatka piersiowa delikatnie unoszą się i opadają, zmieniając kształt, gdy wciągasz powietrze do płuc i wypuszczasz je.

Gdy Twoje mięśnie zaczną się rozluźniać, staraj się maksymalnie rozszerzyć brzuch i klatkę piersiową za każdym razem, gdy napełnisz się powietrzem. Zwróć uwagę, jak to jest być całkowicie pełne i całkowicie puste, i powtarzaj cykl przez 3-5 minut.

Pozycja łodzi Navasana jest jedną z najlepszych pozycji jogi w celu budowania siły w tułowiu, wzmacniania kręgosłupa i codziennego życia. Siedząc na tyłku, zacznij od przyciągnięcia pępka do środka w kierunku kręgosłupa i odsunięcia obojczyków szeroko id uszu. Utrzymując kręgosłup tak długo, jak możesz, pochyl tułów do tyłu, aż poczujesz, że czakra mocy zaczyna się włączać, pracując na mięśnie brzucha i utrzymując klatkę piersiową odsuniętą od bioder. Trzymaj stopy na podłodze lub rzuć wyzwanie brzuchowi, podnosząc stopy do góry. Przytrzymaj przez 3-5 oddechów.

Tradycyjnie, pozycja Pół Władcy Ryb służy do otwierania czakry gardła, ale wielu próbuje leczyć czakrę splotu słonecznego, odwracając problemy trawienne. Poruszaj się, siadając prosto i zginając oba kolana. Umieść prawą stopę na zewnątrz lewego biodra, a lewą stopę na zewnątrz prawego uda. Podczas wdechu wyprostuj kręgosłup tak bardzo, jak to możliwe, unosząc górną część brzucha z bioder. Podczas wydechu owiń ramię wokół lewego kolana i użyj delikatnej trakcji, aby zachęcić kręgosłup do delikatnego skrętu, trzymając lewą rękę za sobą, aby uzyskać wsparcie. Przytrzymaj przez 3-5 oddechów i powtórz po drugiej stronie.

Połowa Władcy Ryb

Pozycja trójkąta generuje ognistą energię w czakrze Manipura i jest świetną postawą do budowania skupienia i determinacji.

Aby przyjąć postawę, stań ze stopami rozstawionymi na więcej niż szerokość ramion i obróć przednią stopę tak, aby była skierowana do przodu, w kierunku górnej części maty.

Wyciągnij ręce na zewnątrz, równolegle do maty. Wsuń kość ogonową tak, aby kręgosłup był prosty, jakby sznurek ściągał cię z czubka głowy. W razie potrzeby lekko ugnij przednie kolano. Lekko zegnij biodra i przesuń tułów do przodu, używając przedniej ręki, aby przyciągnąć ciało do przodu maty, jednocześnie utrzymując 

“kwadratowe” biodra w kierunku boku maty. Połóż prawą rękę obok stopy lub delikatnie na goleniu. Podnieś tylną rękę w kierunku nieba i zwróć wzrok, aby spojrzeć na górną dłoń. Aby wykorzystać potężne znaczenie trzeciej czakry, wstrzymaj kilka oddechów, w ciągu kilku minut.

Możesz również spróbować moich poniższych medytacji prowadzonych np. Oddech mocy w celu usunięcia blokady czakry splotu słonecznego lub spróbować Medytacji Słońca; stanąć prosto, najlepiej na słońcu i zamknąć oczy.

Mając ręce przy boku, poświęć kilka chwil, aby zwrócić uwagę do wewnątrz. Kiedy oddychasz miarowo i niespiesznie, zwróć uwagę na ziemię pod stopami i przestrzeń nad głową. 

Wdychając powoli podnieś ręce do nieba; wizualizuj jasnożółty płomień zapalający się w rdzeniu twojego brzucha. Podczas wydechu opuść ramiona jednym płynnym ruchem.

Kontynuuj ten przepływ, czując, jak kolor czakry rośnie i staje się bardziej żywy z każdym wdechem. Kiedy łączysz się z Ziemią pod tobą i światem astralnym nad tobą, poczuj idealną równowagę, w której istniejesz.

Kiedy lśniące żółte światło pochłonie całe twoje ciało, trzymaj ręce nad głową i oddech, obejmując silne poczucie osobistej mocy i hojnie dawkując sobie zdrową samoocenę. Wibracja nasion (bija mantra): Ram (Pamiętaj: wymawia się ją jak płyn znajdujący się w pniu colada)

Możesz intonować mantrę Ram w 528Hz lub w E 320Hz i oczywiście spróbować moich potężnych afirmacji: Jestem silny i odważny. Bardzo dobrze czuję swoją moc. Z łatwością realizuję swoje cele.

Oprócz 3,5 godziny prowadzonych medytacji, dodatkowo w panelu czakry splotu słonecznego znajdziesz kilka innych sposobów na zrównoważenie tego ośrodka energii. TU KLIKNIJ

Medytacje na czakrę splotu słonecznego to prowadzone wizualizacje mające na celu zrównoważenie emocji, myśli i działań.

Odkryj siebie przez medytacje czakry splotu słonecznego i zmotywuj się do osiągnięcia swoich celów. Aby osiągać swoje cele i czuć się pewnie, silny i szczęśliwy, musisz rozwinąć swoją czakrę splotu słonecznego. Medytacje na czakrę splotu słonecznego to fantastyczny sposób na zrobienie tego. To najlepsze medytacje czakry splotu słonecznego w polskim Internecie!

CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO

❤️🧡💛💚💙💜🤍 JEŚLI MASZ DOSTĘP 🤍💜💙💚💛🧡❤️

medytuj, pobieraj pliki i muzykę czakry sakralnej gdziekolwiek masz dostęp do sieci.