Czakra podstawy - Twoje bezpieczeństwo jest ważne

Pierwszą i życiową siłą energii jest czakra podstawy – Muladhara. Czakra Muladhara jest podstawą fizycznej struktury ciała. Znajduje się u podstawy kręgosłupa między odbytem a genitaliami. Słowo Muladhara składa się z dwóch sanskryckich słów – Mula oznaczającego „korzeń” i Adhara, co oznacza „podstawę” lub „wsparcie”. Muladhara, zwana także czakrą korzenia, opiera się na elemencie Ziemi. Czakra Muladhara promieniuje kolorem czerwonym. Równoważenie czakry korzenia tworzy solidną podstawę do otwarcia wszystkich pozostałych sześciu czakr.

Kliknij w zdjęcie aby uzyskać dostęp

Uzyskaj dostęp do prowadzonych medytacji. Ponad 3,5 godziny muzyki dla czakry podstawy, filmów, ekskluzywnych treści, wydarzeń, map ciała, myśli i nie tylko. Dołącz do Grona wyjątkowych osób słuchających medytacje. Dołącz teraz i Stwórz swój spersonalizowany styl życia.

Dodaj tą stronkę do ulubionych. Posiadasz już konto? Zdjęcie: iStock Aby uzyskać dostęp na wyłączność do wszystkich medytacji z tego panelu, kliknij w zdjęcie. Jeśli masz dostęp to zaloguj się i poświęć dzień na medytacje z tą czakrą.

Kiedy czakra Muladhara jest zrównoważona to człowiek doświadcza stabilności w świecie materialnym, pewności siebie, przypływu energii i siły witalnej. Energie czakry korzenia pomagają w podtrzymywaniu naszego silnego połączenia z Matką Ziemią. Utrzymywanie nas zakorzenionych w naszym wnętrzu rozprzestrzenia pozytywność i szczęście w życiu. Odnosi się do naszych podstawowych, pierwotnych potrzeb przetrwania, stabilności i wsparcia. Reprezentuje również strukturę naszego ciała, kości, zębów, krwi i skóry. Każda z siedmiu czakr ma swój własny kolor.

Medytacje Czakry Podstawy 136,1Hz - 396Hz (Panel VIP)

Głównym kolorem czakry korzenia jest czerwień, która symbolizuje pierwotne instynkty człowieka – siłę i witalność. Kolor czerwony jest silnie powiązany z naszymi fizycznymi i emocjonalnymi potrzebami przetrwania oraz instynkt samozachowawczy.

Żywność, woda, schronienie i przetrwanie to nasze podstawowe potrzeby. Głównym celem czakry Muladhara jest zaspokojenie tych podstawowych potrzeb. Przejadanie się, gromadzenie rzeczy materialnych i chciwość pieniędzy to kilka negatywnych określeń przetrwania. To są oznaki niezrównoważonej czakry Muladhara.

Kiedy nasze podstawowe potrzeby przetrwania nie są zaspokojone, nasza czakra korzenia staje się dysfunkcyjna, powodując odłączenie od naszych ziemskich wartości. Zrównoważona czakra korzenia może zapewnić siłę emocjonalną, taką jak odpuszczenie strachu i niepokoju. Skutkuje to poczuciem uziemienia i bezpieczeństwa. 

Brak równowagi w czakrze korzenia może powodować różne choroby psychiczne i stres, które mogą również wpływać na ogólne samopoczucie fizyczne. Uważa się, że czakra korzenia jest centrum przetrwania, co czyni ją najbardziej instynktowną ze wszystkich czakr. Stabilizacja podstaw ciała jest ważna dla wyczucia kompletności. Kiedy czakra korzenia jest zablokowana i niezrównoważona, może powodować napięcia psychiczne, które widoczne są poprzez naszą fizyczność.

Identyfikacja czakr i praca nad nimi umożliwia szybkie uzdrowienie.

Istnieje kilka sposobów na odblokowanie czakry korzenia. Jednym z nich jest medytacja skupiająca się na ugruntowaniu. Regularne uprawianie jogi wzmacnia również ciało fizyczne i psychiczne. Powtarzanie pozytywnych afirmacji pomaga ustalić intencje przełamywania starych nawyków i tworzenia nowych. Większość potężnych afirmacji, które pomagają wzmocnić czakrę korzenia, zawarta jest w medytacji Czakry Podstawy z Afirmacjami. (tu kliknij)

Specyficzne asany jogi pomagają uwolnić nadmiar energii czakry, która jest tak samo ważna jak stymulowanie czakr do pozyskiwania energii. Poniższe pozy mają na celu przywrócenie równowagi poprzez stymulowanie i uwalnianie energii z Muladhary, aby umożliwić prawdziwą transformację i rozwój osobisty. Pozwól się w pełni wesprzeć ziemią pod tobą i uwolnij wszelkie napięcia w swoim ciele. 

Powitanie Słońca

Przypominaj sobie „Jestem bezpieczny tu i teraz”, “Czuję się głęboko zakorzeniony w życiu” – przy każdym wdechu i wydechu.

Asana Powitanie Słońca pomaga dotrzeć do tego poczucia wewnętrznej siły i połączenia z ziemią.. Poczujesz powolne, stałe ciepło narastające od wewnątrz. Poczucie mocy i skupienia, gdy łączysz się z każdym wdechem i wydechem.

W końcu zauważysz, jak umysł poddaje się bieżącej chwili, gdy będziesz wchodzić głębiej w swoją medytację w ruchu. Zamknij oczy, jeśli czujesz się z tym komfortowo. Pozwól odpocząć całemu ciału. 

Zwróć uwagę, jak to jest być całkowicie podpartym przez ziemię pod tobą. Przyjmij tę równowagę poddania się i wsparcia, aby przeprowadzić cię przez twoją praktykę. Ta pozycja pozwala mocno zakorzenić stopy w ziemi. Jednocześnie kręgosłup uwalnia nadmiar energii czakry korzenia oraz stymuluje czakrę gardła i serca.

Powoduje ona intensywne rozciąganie mięśni lędźwiowych i czterogłowych. Mięśnie te są związane z naszym mechanizmem ucieczki lub walki i są głęboko połączone z pierwszym ośrodkiem energii tej czakry.

Tutaj 5 oddechów daje czas mięśniom na przekształcenie pozostałej energii walki lub ucieczki w odważną, ale spokojną wewnętrzną siłę. Nasze stopy są naszymi korzeniami, a przez stopy czujemy energię ziemi. Aby obudzić powięź podeszwy stóp, delikatnie wsuń palce u stóp, gdy spoczywasz na kolanach. Przytrzymaj przez minutę przed zwolnieniem. Powtórz trzy razy. 

Uttanasana to wspaniała poza, która uspokaja zajęty umysł, pomaga nam znaleźć centrum i spokój.

Uttanasana

Jednocześnie powoli rozciąga ścięgna podkolanowe i łagodzi napięcie w całym grzbiecie. Virabhadrasana oznacza „zaciekły wojownik”. Ta pozycja wykorzystuje naturalny przepływ energii w ciele, aby ją stymulować, podczas gdy obie stopy są mocno na ziemi, pomagając ci głębiej wchodzić w wewnętrzne rezerwy siły i determinacji.

Ta asana jogi poprawia równowagę, koncentrację i skupienie. Pobudza czakrę korzenia, która równoważy pracę jelita grubego i nadnerczy. Wzmacnia i tonizuje ścięgna i więzadła stóp.

Pozycja drzewa łagodzi sztywność stawów biodrowych, pachwin i wewnętrznych ud.

Tadasana zapewnia siłę mięśniom kręgosłupa i poprawia postawę. Ta asana jogi przywraca naturalne wyrównanie ciała. Praktykowanie tej asany regularnie poszerza świadomość mentalną poprzez doświadczanie pokoju i spokoju umysłu. Równoważenie i relaks w pozycji górskiej pozwala nam czuć się w pełni skupionym i zrelaksowanym.

Terapia Naturą jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia nie tylko czakry korzenia, ale także całego naszego jestestwa. Ponieważ dzięki nowoczesnej kulturze pracy spędzamy więcej czasu w pomieszczeniach, tracimy kontakt z naturą i ziemią. Brak kontaktu z naturą może być toksyczny i wyczerpujący psychicznie. 

Stwarza to niepokój, brak pewności siebie i blokuje czakrę korzenia. Czasami jedyną terapią, jakiej potrzebujemy jest spacerowanie w odmładzającej naturze. Dotyk trawy pod stopami, zapach morskiej bryzy, odgłos ćwierkających ptaków i chwila samotności pod cieniem drzewa przynosi spokój i harmonię.

Kiedy czakra korzenia zostaje obudzona i energia płynie swobodnie to przynosi pozytywność we wszystkich aspektach naszego życia. Zdrowa i zrównoważona czakra podstawy tworzy silne połączenie z naszymi ziemskimi instynktami. Poprawia ogólną pewność siebie i zwiększa poczucie własnej wartości. Energia czakry korzenia pozwala każdemu wykorzystać odwagę i wytrwałość w trudnych czasach. 

Dodatkowo ćwiczenie wirowania z Panelu pierwszej czakry, jest bardzo efektownym sposobem na zwiększenie wirów energii w pierwszej czakrze. 

Virabhadrasana
Vrksasana
Tadasana

Oprócz 3,5 godziny prowadzonych medytacji, dodatkowo w panelu czakry korzenia znajdziesz kilka innych sposobów na zrównoważenie tego ośrodka energii. TU KLIKNIJ

Co by było, gdybyś mógł zadbać o siebie, czuć się lepiej, mieć więcej energii, być bardziej skoncentrowanym, mieć lepsze relacje, poprawić swoje zdrowie, schudnąć, lepiej się odżywiać, rzucić palenie i wiele więcej?

Medytacje na równowagę w czakrze podstawy z panelu VIP to specjalne nagrania, które przyspieszą Twój rozwój i pogłębią integrację ze światem materialnym.

Chcesz lepszego życia? Medytacje czakry podstawy pomogą Ci to osiągnąć.

CZAKRA PODSTAWY

❤️🧡💛💚💙💜🤍 JEŚLI MASZ DOSTĘP 🤍💜💙💚💛🧡❤️

medytuj, pobieraj pliki i muzykę czakry sakralnej gdziekolwiek masz dostęp do sieci.