Aby zrozumieć moc afirmacji i jej sens, skojarzymy afirmacje ze słowem “Mantra.” Afirmacje są właśnie taką pozytywną mantrą którą powtarzasz, potwierdzając i wzmacniając przy tym swoje cele życiowe. Tak naprawdę jednak, słowa które wtedy wypowiadasz są czymś większym i potężniejszym, niż mógłbyś przypuszczać. 

Przy pomocy afirmacji tworzysz swoje własne pole rezonansowe dla wszystkiego czego pragniesz, wszak podobne przyciąga podobne. Jednocześnie wypowiadane afirmacje przeprogramowują twój mózg, tworząc w nim nowe synapsy. 

Dużym plusem afirmacji jest to, że możesz je stosować wszędzie i o każdej porze. 
Dzięki afirmacjom jesteśmy w stanie szybciej przeprogramować swoje przekonania.  
Kiedy wypowiadasz afirmacje to wędruje ona głęboko do twojej podświadomości, zmieniając całkowicie twoją postawę w życiu i otaczającym cię świecie. Jest to największy sens praktyki stosowania afirmacji.

Twój umysł wygasza twoje stare programy i wgrywa nowe. W ten sposób pozbywasz się ze swojego życia swoich negatywnie zaprogramowanych wzorców i sabotujących ciebie przekonań. Ich miejsce zajmują nowe przekonania i pozytywne wzorce. 

Bardzo ważne jest, abyś wypowiadane przez siebie afirmacje obdarzał całkowitym zaufaniem i szacunkiem. Poczuj wypowiadaną afirmację całym swoim sercem, całym sobą. Robiąc to, przeskakujesz na odpowiednie fale częstotliwości i przyciągasz do swojego życia to co naprawdę czujesz i w co naprawdę wierzysz. 

Ćwiczenia z afirmacjami

 

 • Wszystkie wykonywane przez ciebie ćwiczenia w których wykorzystujesz afirmacje, są jak wysyłane do twojej podświadomości rozkazy. 
 • Afirmacje przekształcają twoje stare wzorce i przekonania.
 • Nowe świadome przekonania, są przyjmowane przez serce i wgrywane do twojego DNA, a następnie wysyłane są dalej do wszechświata. 
 • Pamiętaj, że poprzez swoje przekonania komunikujesz się ze wszystkim i wszystkimi we wszechświecie. 
 • Twoja komunikacja dzieje się zawsze w tym samym czasie i bez jakichkolwiek ograniczeń w tzw. Hiperprzestrzeni. 
 • Jak mówi Prawo Rezonansu; do twojego życia przyciągane są zawsze zdarzenia, zgodne z twoimi przekonaniami. 

Twoje życzenia i afirmacje pomagają tobie nie tylko w ukierunkowaniu świadomości na konkretny cel. Oddziałują one na całą twoją osobowość. Są w stanie zmienić twoją wiarę, przekształcając ją w twoje życzenie, które następnie wysyłają w postaci wiązki energetycznej do wszechświata. 
Z pewnością słyszałeś takie powiedzenie, że “wiara przenosi góry.” 

 

Jakie afirmacje są najlepsze?

Nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Taka odpowiedź będzie dla każdego inna.
Każdy z nas ma swoje indywidualne cele i marzenia.
Każdy z nas ma również swoje indywidualne sympatie, antypatie i blokady. 

Afirmacje które wymyśliłem dla określonego centrum energetycznego, czyli dla każdej czakry, mają charakter uniwersalny i są w stanie przeprogramować twoje życie na określonym poziomie.
Każda afirmacja powinna obdarzyć cię ciepłym, pozytywnym i wyjątkowym uczuciem radości, bezpieczeństwa i dobrobytu.

Jeśli tworzysz swoje własne afirmacje, zmieniaj je dotąd, aż osiągniesz stan równowagi, harmonii, wiary i radości, podczas ich wypowiadania. 

Nie możesz czuć żadnych lęków, blokad, czy obaw, kiedy wypowiadasz swoje afirmacje. Zawsze musisz czuć się pewnie i masz wiedzieć czego chcesz, a także mieć wiarę w to co mówisz. Afirmacje musisz wypowiadać bez żadnego oporu. Afirmacja powinna przychodzić ci łatwo i obdarzać cię siłą. 

Co zrobić jeśli zauważysz, że cię to męczy i zmuszasz się do wysiłku w stosowaniu afirmacji?

Każdy początkujący ma swoje chwile słabości, utraty wiary i sensu w afirmacje. Jeśli zauważysz coś takiego również u siebie to nie obawiaj się i zrób sobie kilka kroków wstecz w swoim umyśle.

Np. Jeśli afirmacja którą ułożyłeś dla siebie brzmi “ mam prawo do bogactwa “, co wiąże się oczywiście z pieniędzmi, a ty wcale nie jesteś do tego przekonany czy chcesz i czy powinieneś mieć pieniądze w znacznej ilości bo też tak często bywa, albo, że nie zasługujesz na więcej niż powinieneś.

Warto wtedy zmienić ją tak jak ja to zrobiłem w przeszłości. Przyznaj, że w takiej sytuacji,
Otacza mnie dostatek i obfitość “ brzmi o wiele bezpieczniej i lepiej.

Musisz wypróbować kilka afirmacji i zrozumieć które działają niekorzystnie w zestawieniu z twoimi przekonaniami i które blokady powodują, że coś jest nie tak z tym co wymawiasz, a co ma być celem samym w sobie. 

Najlepiej jeśli znajdziesz przekonania które pasują do twojej osoby i dodatkowo posiadają moc w samych sobie. Jak wspomniałem wcześniej, musisz czuć to co mówisz i dodatkowo musisz mieć poczucie otaczającego cię szczęścia. 

Znam wielu ludzi którzy w przeszłości mieli nie lada problem z wypowiedzeniem frazy;
zasługuję na miłość, życzliwość i szacunek “ (Czakra Splotu Słonecznego).

Prawdopodobnie zbyt długo byli oni przekonani, iż nie zasługują na żadne z powyższych, ponieważ w przeszłości całe życie otrzymywali oni odwrotność tych afirmacji. W takim przypadku, aby na początku nie przeładować się zbytnio afirmacjami i przez swoje wątpliwości nie wyjść z rezonansu z tym czego pragniesz, należy stopniowo podnosić swoją wartość od przypomnienia sobie, że jesteś wyjątkowy i jedyny na całym świecie, a następnie polubić siebie używając afirmacji z wcześniejszych czakr. (Czakra Podstawy i Czakra sakralna.)

W jaki sposób korzystać z afirmacji?

Gdy już znajdziesz odpowiednie dla siebie afirmacje, masz kilka sposobów, aby z nimi pracować. 

 • Słuchając afirmacji przez słuchawki przy medytacji z afirmacjami.
 • Powtarzając te same afirmacje na głos z przekonaniem, radością i wiarą.
 • Zapisywaniem afirmacji na kartce w trzech osobach. 

  1. Ja Julian Kowalski jestem pewny siebie.
  2. Ty Julianie Kowalski jesteś pewny siebie.
  3. On Julian Kowalski jest pewny siebie. 

Jeśli mimo to znów zauważysz, że wątpliwości pojawiają się w twojej głowie, spróbuj powrócić ponownie do tej afirmacji i powoli rozebrać ją na czynniki pierwsze. Powtarzaj afirmację jak mantrę tak długo, aż poczujesz jak spokój i siła płynie z wypowiadanych przez ciebie słów. W taki sposób wchodzisz właśnie w rezonans ze swoimi afirmacjami, jednocześnie odrzucając zwątpienie. 

Obdarzanie afirmacji podwojoną mocą

W momencie kiedy wysyłasz afirmacje, możesz je dodatkowo znacznie wzmocnić, jeśli odpowiednio ukierunkujesz swoje afirmacje na wysyłanie. Kiedy następnym razem będziesz wypowiadał afirmacje, spróbuj dodatkowo wyobrazić sobie jak wysyłasz energię z głębi swojej osoby w kosmos za pomocą słów.

Pamiętaj, że jesteś nadajnikiem i zarazem odbiornikiem. Im klarowniejsza będzie energia którą wysyłasz do wszechświata, tym łatwiej będzie można ją odebrać. Im bardziej afirmacja którą wypowiadasz dotyczy ciebie, im mocniej się z nią identyfikujesz, tym mocniejszy jest sygnał który wysyłasz.

Kliknij w zdjęcie i sprawdź afirmacje dla pozostałych czakr