11 sposobów na dobre życie

Czy uważasz, że prowadzisz dobre życie? Co robisz, aby mieć pewność, że żyjesz dobrze?

Jak prawie wszystko, kultywowanie dobrego życia wymaga również praktyki. W pewnym sensie musisz zresetować swoją linię bazową. 
Nie stanie się to jednak z dnia na dzień. Jednak możesz praktykować każdego dnia, i tym samym odkryć sekrety jak żyć dobrze oraz jak wygląda dobre życie.

Dobre życie zależy od tego, co jest dla Ciebie ważne.

Poświęć czas na określenie swoich wartości, priorytetów i celów życiowych. Pracuj nad spełnieniem pragnień, które chcesz osiągnąć. 

Buduj swoje relacje i bądź dobrym członkiem rodziny i przyjacielem. Służ swojej społeczności i ludzkości. Pozostań wierny sobie. Dobrze przeżyte życie wynika z ciekawej mieszanki optymizmu, praktycznej mądrości i otwartości na akceptację i stawienie czoła temu, co się pojawi. Cokolwiek, dobre lub złe. 

Czasami musisz walczyć z tym, co jest przeciwko tobie, czasami po prostu musisz płynąć z prądem. Ciągłe uczenie się co robić w różnych sytuacjach i porach roku to sztuka, której poświęcimy jeszcze na naukę całe życie. Naprawdę wierzę, że wszystkie rzeczy z którymi mamy do czynienia, są błogosławieństwami w różnych formach.
Jest tak, że często widzimy dobro dopiero znacznie później. Dlatego tak jak w medytacji – nie oceniaj! 

„Najważniejszą rzeczą w życiu nie jest triumf, ale walka.
Najważniejsze to nie zwyciężyć, ale dobrze walczyć”.

11 sposobów na dobre życie

1.Uśmiechnij się.

Możesz oszukać swój mózg, aby poczuć się szczęśliwym wykonując bardzo proste ćwiczenie: po prostu się uśmiechaj. 

Nawyk ten wynika z programowania neurolingwistycznego, w którym „kotwica” lub wyzwalacz sygnalizuje mózgowi te same odczucia, jakie miał przy ostatnim użyciu tych mięśni.

2. Twórz wspomnienia.

Badania pokazują, że doświadczenia czynią nas znacznie szczęśliwszymi niż rzeczy materialne. Nawet jeśli zajęcia i wycieczki nie wyjdą tak idealnie, jak oczekiwaliśmy to ludzie będą pamiętać i wspominać dobre czasy, a nie rozczarowania.

3. Doceń to co masz i co potrafisz.

Bycie wdzięcznym nie oznacza ciągłego bycia szczęśliwym. Oznacza to po prostu, że potrafisz rozpoznać, iż w trudnych czasach sytuacja się poprawi i że wyjdziesz po drugiej stronie. Oznacza to, że widzisz dobro, gdy inni nie mogą go dostrzec, a Twoje pozytywne nastawienie przenika większość wyzwań życiowych.

4.  Obdarowuj innych.

Nawet jeśli znajdziesz małe sposoby, aby obdarowywać innych.
Przestań zwyczajnie z kimś rozmawiać i nadstaw ucho. Zaoferuj pomoc przyjacielowi w potrzebie lub zatrudnij się w wolontariacie lokalnej organizacji charytatywnej. Zaczniesz patrzeć na własne problemy z nowej innej perspektywy i poczujesz się lepiej, gdy zdasz sobie sprawę, że możesz zmieniać życie innych.

5. Uświadom sobie, że wystarczy, że dość!

Tak naprawdę nie potrzebujesz nikogo, aby poczuć się dobrze i zacząć żyć, więc przestań już na wszystkich czekać. To tylko kolejna wymówka która powstrzymuje cię od zajmowania się swoimi sprawami. Może być w tobie pustka, ale inna osoba jej nie wypełni. Najpierw musisz naprawić swój związek z samym sobą — aby zacząć kochać, doceniać i akceptować siebie dla osoby którą sam lub sama jesteś. 

Ostatecznie wiele z tych rzeczy można zrobić samemu, gdy tylko zbudujesz swoją samoocenę i odwagę oraz zaakceptujesz, że samotność i bycie sobą to wspaniały dar.

„Poświęcenie jest częścią życia.
Tak powinno być i nie ma czego żałować,
gdyż jest to coś do czego można aspirować.”

6. Jedz dobrze i zdrowo.

Zdrowe odżywianie jest teraz trudniejsze niż kiedykolwiek.
Przeciętny supermarket lub restauracja są pełne niezdrowych produktów,
które powodują przyrost masy ciała i zużywają energię.
Z biegiem czasu dokonywanie złych wyborów żywieniowych może powodować choroby i problemy. Jeśli możesz, jedz często żywność naturalną i ekologiczną. 

 

Zbuduj swój “talerz” wokół chudego białka, zdrowych tłuszczów i produktów roślinnych. Wytnij i wrzuć śmieci tam, gdzie ich miejsce. Przekonasz się, że kiedy pomyślisz o zdrowym odżywianiu jako o jedzeniu, po prostu łatwiej Ci będzie jeść więcej dobrego, prawdziwego jedzenia i pomijać złe rzeczy.

7. Śpij dobrze.

Podczas gdy od czasu do czasu pomijanie dobrego snu nie będzie bolało to nawyk niespokojnych nocy i męczących dni, może siać spustoszenie w twoim zdrowiu. Śpij lepiej, ustalając harmonogram snu, minimalizując czynniki rozpraszające, śpiąc w ciemnym pokoju i słuchając Deep Sleep Music. 

8. Krystalizuj jasność poprzez medytację.

Medytacja może być niesamowitą praktyką dla zdrowia psychicznego i jasności. Medytacja jest powszechnie stosowaną praktyką, aby zrobić sobie przerwę od zgiełku życia i aby powrócić do swojego wnętrza. Jeśli jesteś nowy i nie masz doświadczenia w medytacji, zacznij powoli i łagodnie praktykować najpierw od krótkich pięcio minutowych sesji. Znajdź wygodne i ciche miejsce, w którym będziesz mógł się w pełni zrelaksować.

Jeśli nie masz czasu i możliwości na rozpoczęcie godzinnej medytacji, zacznij od zaledwie 5 minut. Słuchaj swojego ciała. Pamiętaj, że medytacja wymaga praktyki tak jak wszystko inne. Zacznij więc powoli, mając na uwadze cel medytacji.  

Mistrzowska Transformacja w 30 Dni

9. Życie się zmienia, więc bądź elastyczny i ciesz się procesem tych zmian.

Życie jest pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, z których wiele wydaje się niesprawiedliwych, a nawet druzgocących. Naucz się ufać, że we wszystkim co się dzieje, istnieje wrodzona mądrość i cel. 

Nawet jeśli jest to ostatnia rzecz, jakiej się spodziewałeś lub chciałeś. Idź z tym, czego wymaga od Ciebie bieżący sezon i rozwijaj się wraz z tymi zmianami. Wyposaży Cię to w sposób, którego nigdy się nie spodziewałeś.

Autohipnoza dedykowana prowadzona

10. Znajdź dla siebie rytuał samoopieki.

W dzisiejszych szybko zmieniających się czasach, bardzo łatwo jest zaniedbać troskę o siebie, swoje ciało i zdrowie. Jednak twoje ciało przenosi twoje myśli, pasje i ducha przez ten świat. Czy nie zasługuje na odrobinę czułości i miłości? Może relaksująca kąpiel po całym dniu długiej i ciężkiej pracy da Tobie właśnie takie odprężenie. Może przyjęcie rutyny pielęgnacji skóry, które sprawi, że poczujesz się świeżo i w pełni oczyszczony. 

11. Stwórz wizję swojego Królestwa.

Wizja Królestwa pokazuje, jak najlepiej pasujesz do wielkiego Uniwersalnego Planu Wszechświata. Ma to wpływ na Twoje wybory tu i teraz oraz w nadchodzących latach. Wielokrotnie ta wizja dotyczy konkretnego miejsca, kontekstu i grupy ludzi. Czy chcesz zrobić krok w kierunku urzeczywistnienia swojej wizji królestwa? 

Nie pozwól, aby Twoja Dusza zginęła w samotnej frustracji z powodu życia, na które zasługujesz, lecz nigdy dotąd nie byłeś w stanie go osiągnąć. Świat, którego pragniesz, istnieje… jest realny… jest możliwy… i jest twój.

Kliknij w poniższe zdjęcie i zobacz na czym polega program 30 dni zmian w życiu

KLIKNIJ W TO ZDJĘCIE

Możesz również zostawić komentarz i opisać jakiś swój sposób na poprawę jakości swojego życia.

Zobacz też 9 wskazówek które odmieniają życie: