Nie dostajesz tego, czego naprawdę pragniesz?

Wszystkim nam powiedziano w tym czy innym momencie, że życie nie jest sprawiedliwe. Chociaż jest to prawda, sama wiedza o tym fakcie nadal nie sprawia, że czujemy się lepiej, gdy coś, czego naprawdę chcemy, wydaje się nas unikać. Jednakże, gdy tak się dzieje, istnieją sposoby radzenia sobie z sytuacją, które są o wiele bardziej produktywne niż przyjęcie postawy porażki i użalanie się nad sobą.

Poniżej, kilka kluczowych rzeczy do rozważenia w okresach rozczarowania spowodowanego nieosiąganiem czegoś, czego pragnie Twoje serce.

Doceń potrzeby, które masz

Umiejętność oddzielenia rzeczy, których potrzebujesz od tego, czego chcesz, jest niezwykle ważna w życiu. Na całym świecie są ludzie nieustannie pozbawieni nawet najbardziej podstawowych rzeczy, które większość z nas uważa za oczywiste. Chociaż w żaden sposób nie jest złe dążenie do rzeczy innych niż podstawowe potrzeby, staraj się unikać mieszania tych rzeczy.

Jeśli spojrzysz na każdą sytuację, w której nie dostaniesz czegoś, czego chcesz, mogę zagwarantować, że jeśli naprawdę się nad tym zastanowisz, możesz znaleźć w swoim życiu coś, co MUSISZ zrównoważyć.

Gdybyś miał przejść przez życie, otrzymując wszystko i wszystko, czego chciałeś, jak bardzo doceniłbyś te chwile, kiedy faktycznie otrzymujesz to, do czego zmierzasz?

Szczerze zastanów się, dlaczego tego nie dostałeś

Z biegiem czasu wszyscy znamy sytuacje lub rzeczy, na które możemy spojrzeć wstecz. Nie zadziałały one, tylko po to, abyś zdał sobie sprawę, że to co wydawało się tragedią w tamtym czasie, wyraźnie wyszło na lepsze. Chociaż może to być niemożliwe do zrealizowania i zrozumienia w chwili obecnej, czasami nie zdobycie czegoś służy jako rozwidlenie drogi, które przekierowuje nas do czegoś znacznie lepszego. Na lepsze tory…

Cokolwiek czujesz, jakbyś przegapił rzecz, która prześlizgnęła się przez Twoje palce, staraj się spojrzeć szerzej w górę drogi. Jeśli to zrobisz, możesz być w stanie zdać sobie sprawę, że ta porażka może być w sumie dla twojej korzyści.

Nawet jeśli to czego chciałeś może nie być szkodliwe dla Ciebie lub dla Twojego życia, to samo rozczarowanie brakiem może łatwo dostarczyć motywacji której potrzebujesz, aby pójść za czymś o wiele lepszym!

Istnieje nieskończona liczba przykładów ludzi, którzy osiągają fantastyczne rzeczy i akredytują swój sukces do przeszłych porażek.

Zrobiłeś te rzeczy i nadal tego chcesz? Spróbuj ponownie!

Okej, więc co, jeśli zrobiłeś obie powyższe rzeczy, jednak, nadal szczerze wierzysz, że powinieneś mieć to coś, co Cię do tej pory unikało? W takim przypadku przegrupuj się i spróbuj ponownie! Zapewniam, że większość rzeczy które warto mieć i mają realną wartość, nie przychodzi tak łatwo jakbyśmy chcieli. Gdyby tak było, nie byłyby one tak satysfakcjonujące, gdy je otrzymujemy.

Jeśli coś, czego nie dostałeś lub nie osiągnąłeś, stale niepokoi Twój umysł, może to być znak, że jest to przeznaczone dla Ciebie, tylko nie teraz.

Tylko Ty możesz określić, czy coś jest dla Ciebie odpowiednie.

Jednak po tym jak już podejmiesz decyzję, bądź gotów o nią walczyć! Mógłbym wstawić dowolną liczbę motywacyjnych cytatów; takich jak: “upadnij siedem razy, wstań osiem” lub “porażka to nawóz sukcesu” itp. aczkolwiek faktem jest, że życie odnoszącej sukcesy osoby jest wypełnione porażkami.

To, jak radzisz sobie z tymi porażkami, oddziela zwycięstwo na dłuższą metę od przechodzenia przez życie urażonym i użalanie się nad sobą.

Nigdy nie pozwól sobie na rezygnację w pogoni za czymkolwiek, w co naprawdę wierzysz, że powinno być Twoje.

30 dni zmian w życiu to niezwykły program motywujący, dla tych, którzy chcą walczyć o swoje cele, lecz niestety brakuje im pomysłów i motywacji. 

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE W 30 DNI