Jak radzić sobie z lękiem w dzisiejszych burzliwych czasach?

Okej, więc oprócz normalnego codziennego zgiełku i ogromnego stresu codziennego życia we współczesnym świecie, mamy od jakiegoś czasu “pandemię”, z którą musimy się dodatkowo zmagać.

Niestety, radzenie sobie z lękiem stało się w pewnym sensie normalną częścią życia wielu osób w dzisiejszym świecie. Chociaż problem ten niekoniecznie jest nowym zjawiskiem, istnieją pewne aspekty współczesności, które posłużyły do zaostrzenia problemu.

Ze względu na to, że nasz świat jest połączony za pośrednictwem Internetu, mediów społecznościowych i innych form mediów, ludzie są dziś narażeni nie tylko na problemy w swoim najbliższym otoczeniu. Zamiast tego pokazano nam wszystkie złe rzeczy, które dzieją się na całym świecie. Co więcej, oczekuje się od nas, że będziemy w stanie, przyjąć na kark o wiele więcej obowiązków w tym samym czasie, a jednocześnie będziemy tak produktywni, jak to tylko możliwe.

Chociaż lęk różni się intensywnością i częstotliwością w zależności od osoby, istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem, które są korzystne dla każdego, kto go doświadcza. W tym artykule zamierzam omówić kilka technik, aby złagodzić niektóre z tych lęków. Jednocześnie mam nadzieję, że poprawi to ogólną jakość Twojego życia.

Żyj chwilą

Chociaż może się to wydawać oczywiste, jedynym punktem w czasie, w którym KIEDYKOLWIEK będziesz istnieć, jest właśnie teraz.

Jak na ironię, wiele osób poświęca większość swojej mentalnej energii na przeszłość lub przyszłość. Niepokój jest świetny w powodowaniu, że powtarzamy błędy z przeszłości w swojej głowie i ciągle martwimy się o rzeczy, które jeszcze się nie wydarzyły.

Dużą częścią radzenia sobie z lękiem jest życie chwilą. Oznacza to skupienie całej swojej fizycznej i mentalnej energii na tym, co dzieje się teraz. Nie tylko upraszcza to życie, ale także pozwala w pełni wykorzystać ograniczony czas.

Próba radzenia sobie z całą swoją przeszłością i przyszłością na bieżąco sprawia, że praktycznie niemożliwe jest docenienie tego, co jest tuż przed tobą.

Kontroluj to, co możesz kontrolować

Prawda jest taka, że wiele problemów powodujących niepokój w Twoim życiu jest poza Twoją kontrolą.
Obejmuje to kwestie globalne i społeczne, a także problemy w życiu osobistym.

Musisz zdać sobie sprawę, że ciężar świata NIE jest na Twoich barkach, nawet jeśli z pewnością czasami może się tak wydawać.  Lęk mówi Ci, że powinieneś martwić się rozwiązywaniem problemów, które są daleko poza Twoimi rękami.

W rzeczywistości skupienie się na problemach, które faktycznie jesteś w stanie rozwiązać, jest znacznie zdrowszą odpowiedzią na świat który jest pełen problemów.

To w porządku, aby nie czuć się z tym dobrze.

Innym efektem ubocznym lęku jest poczucie izolacji.

Ludzie doświadczający lęku rutynowo mają tendencję do odczuwania, że są jedynymi, którzy zajmują się tym problemem.

Z powodu tej perspektywy często czujemy, że wszyscy inni są znacznie szczęśliwsi niż my, jakbyśmy nie byli akceptowani, gdyby ktokolwiek inny znał zakres naszego niepokoju. Tak ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jest to dalekie od prawdy.

Wszyscy wokół ciebie doświadczają pewnego stopnia niepokoju lub mentalnego zawieszenia. Nie jesteś sam. Nie czuj, że musisz iść przez życie, zachowując się tak, jakby wszystko było w porządku, gdy tak nie jest.

Uzyskaj pomoc, jeśli jej potrzebujesz

Wreszcie, jeśli Twój niepokój jest czymś z czym masz problemy w radzeniu sobie na własną rękę, to nie kontynuuj tego!

Nie ma absolutnie nic złego w szukaniu profesjonalnej pomocy w walce z tym problemem. Jak na ironię, nasze społeczeństwo z zadowoleniem przyjmuje uzyskanie pomocy nawet w przypadku drobnych dolegliwości fizycznych, ale zachowuje się tak, jakby robienie tego samego w przypadku poważnego problemu psychicznego było tabu.

Zastanów się nad tym, co gdybyś miał grypę? Z pewnością szukałbyś odpowiedniego lekarza, który się nią zaopiekuje. Dlaczego nie miałbyś szukać lekarza, który jest przeszkolony medycznie w łagodzeniu problemów ze zdrowiem psychicznym, jeśli masz do czynienia z lękiem? Tam również jest pomoc! Więc zdobądź ją, jeśli jej potrzebujesz!

Czakroterapia

Również dobrym sposobem na radzenie sobie z lękami codzienności, a także ze stresem, są medytacje prowadzone dla wszystkich Czakr. Uzyskaj dostęp do Wszystkich 22 medytacji klikając w poniższe zdjęcie.

Siedem okrągłych symboli czakr w kolorach tęczy rozmieszczonych pionowo na czarnym tle, tworzących wizualizację przepływu energii w ciele.
UZYSKAJ DOSTĘP DO 30 PROWADZONYCH MEDYTACJI