Jak odnaleźć radość w dzisiejszych trudnych czasach?

Tak pewne jak to, że słońce wschodzi i zachodzi każdego dnia, będziesz miał okresy w swoim życiu, kiedy sprawy po prostu nie idą po Twojej myśli. W rzeczywistości życie jest w zasadzie ciągłą fluktuacją emocjonalnych wzlotów i upadków.

Podczas gdy większość naszego czasu spędzamy w dość równym, przyziemnym stanie emocjonalnej normalności, jest ono podzielone przez szczyty jego najlepszych okresów i niestety doliny, kiedy nic nie idzie dobrze. 

Chociaż prawie nikt nigdy nie szuka informacji na temat tego, jak radzić sobie z najlepszymi momentami swojego życia, radzenie sobie z upadkami może być trudnym zadaniem. Dzisiaj żyjemy w bardzo niespokojnych czasach, pandemia opanowała większość świata, a ludzie są dotknięci na wiele  głębokich i bardzo realnych sposobów.

Wszystko, co otacza przejście przez tę pandemię, opiera się na cierpieniu i bólu, to po prostu natura bestii. Śmierć, izolacja, strach, stawienie czoła nieznanemu oraz smutek i strata mogą pozbawić nas radości i mogą prowadzić do depresji.

Chociaż nie możesz kontrolować tego, co dzieje się za twoimi drzwiami, MOŻESZ kontrolować siebie. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać pozytywny, a nawet radosny sposób myślenia.

W tym artykule podam trzy wskazówki, jak to zrobić.

  1. Otaczaj się odpowiednimi ludźmi

Często mówi się, że jesteśmy sumą pięciu osób, którymi otaczamy się najczęściej. Jeśli tak jest, upewnij się, że masz wokół siebie odpowiednich ludzi, zwłaszcza gdy przechodzisz przez trudny okres, aby utrzymać swoją radość. Często, gdy życie naprawdę nas bije, wycofujemy się w samotność naszego domu, chcąc zrzucić osłony z naszych głów i zostać sam na sam z własnymi myślami.

Nie popełnij błędu; czasami okresy samotności są zdrowe i konieczne. W tej chwili izolacja jest normą, gdy walczymy z kryzysem zdrowotnym. 

Kiedy jednak znajdziesz się w naprawdę niskim miejscu, okradziony z radości, łączenie się z tymi którzy Cię uszczęśliwiają jest obowiązkowe. 

Chociaż koncepcja taka może wydawać się oczywista, to jednak unikaj ludzi którzy dają odwrotny skutek. Może być to czasem prawdziwa bitwa. Negatywne osoby są szczególnie ważne, by trzymać ich z daleka od swojego życia. W dodatku gdy już walczysz o znalezienie radości w swojej obecnej sytuacji.

Możesz pozostać w kontakcie z ludźmi podczas zamówień zakupów do Twojego miejsca zamieszkania. Gdy już jesteś w domu na bezprawnej kwarantannie to pamiętaj, że technologia zadbała wcześniej o taką sytuację:

  • Face Time na iPhone’ach i połączenia wideo na Androidzie
  • Skype
  • Prosta rozmowa telefoniczna
  • E-mail
  • Tekst
  • Zoom i inne oprogramowanie do wideokonferencji może łączyć przyjaciół i rodzinę, zachowując bezpieczeństwo i wykonując rozkazy urzędnika ds. Zdrowia.
  • Dobre jest również staro-modne pisanie listów. 

.

2. Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie i nie jest trwałe. To też minie!

Nic w życiu nie jest trwałe. Na szczęście nic w życiu nie jest trwałe!  Powiedzmy, że znowu to minie. W okresach skrajnego szczęścia i radości myślenie o tymczasowej naturze każdego sezonu w życiu nie jest czymś, nad czym lubimy się rozwodzić.

Wręcz przeciwnie! Pamięć o tej prawdzie w trudnych czasach może być bardzo korzystne. Cokolwiek przechodzisz, bez względu na to, jak źle może być, to i tak MINIE.

W rzeczywistości większość trudnych chwil, których doświadczasz w życiu, zakończy się bez dodatkowego wysiłku z twojej strony. Tak łatwo jest wejść w mentalność, że musimy włożyć ogromny wysiłek, aby coś złego zniknęło.

Mimo że nieraz tak jest, przez większość życia CZAS jest jedynym lekarstwem na trudne sytuacje. Jeśli chcesz zmaksymalizować swoją radość w trudnych chwilach, pamiętaj, że Twoja sytuacja nie jest taka jaka jest, tylko taka, jaka jest TERAZ.

3. Oprzyj swoje szczęście na sobie

Ponieważ omówiliśmy w jaki sposób życie dzieli się na wzloty i upadki oraz fakt, że nic nie będzie trwało wiecznie, prowadzi to do kolejnej rzeczy o której należy pamiętać w najlepszych i najgorszych okresach.

Jeśli chcesz konsekwentnie cieszyć się z  życia, Twoja radość absolutnie nie może być podyktowana okolicznościami.

Jeśli pozwolisz, aby każda dobra rzecz która Ci się przydarza, pozostawiła Cię szybującego przez siódme niebo, a każda negatywna sytuacja 

wysyłała Cię do piekła lub z powrotem na ziemię, przejdziesz przez życie w stanie emocjonalnego wyczerpania! Stabilną, spójną, trwałą radość można stworzyć i znaleźć tylko w sobie.

Życie jest o wiele mniej związane z tym, co się z Tobą dzieje, niż z tym, jak na to reagujesz. Jesteś odpowiedzialny za to, jak się czujesz. Nie popadaj w rutynę pozwalania, by szczęście dostało się do Twojej głowy, a porażka do Twojego serca. 

Wykonaj teraz medytację Drzewo Życzeń z Panelu Czakry Serca: 

Zielony lotos z dwunastoma płatkami i sześciopromienną gwiazdą w centrum, symbolizujący Czakrę Serca, na energetycznie promieniującym zielonym tle.
Kliknij w zdjęcie i medytuj

Medytacja “Drzewo Życzeń” pomaga w przeniesieniu Twojej osoby w stan głębokiego relaksu i uświadomieniu sobie, że szczęście za którym w przeszłości ganiałeś było na wyciągnięcie ręki. Jeśli nie masz dostępu do tej medytacji to kliknij w poniższy przycisk i uzyskaj dostęp do całości Panelu Czakry Serca. Wszystkie medytacje wykonane były w częstotliwości Solfeggio 639Hz i pomagają uzyskać odpowiedzi na dręczące nas pytania.